SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerin Denizlispor’un basın sözcüsü Mehmet Ekizler, Adanaspor maçını kaybettikleri taktirde rakiplerinin tehlikeli bölgeden uzaklaşarak rahat nefes alacağını belirterek, “Kazanırsak ligde kalma umudumuz güçlenir” dedi.

Ekizler, gazetecilere yaptığı açıklamada, lige milli maç nedeniyle verilen ara ve 3 günlük iznin ardından 5 Nisan’da oynanacakları Adanaspor maçının hazıklıklarına başladıklarını söyledi.

Deplasmanda oynayacakları maçın sadece 2 takım için değil, düşme potasındaki diğer takımlar için de önem taşıdığını vurgulayan Ekizler, “Adanaspor maçını kaybedersek rakibimiz tehlikeli bölgeden uzaklaşıp derin bir nefes alır. Kazanırsak ligde kalma umudumuz güçlenir” dedi.

Ekizler, rakiplerinin teknik heyet değişikliğinin Adanaspor’un sahaya farklı bir motivasyonlar çıkacağını ifade etti. Deplasman oynayacak olmalarına rağmen kaybetmeyi akıllarından bile geçirmediklerini belirten Ekizler, şunları kaydetti: “Lige verilen aranın takıma olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Son maçımızda lider Kayserispor’a yenilmemize rağmen iyi mücadele ettik. Bu mücadeleyi Adana’da da ortaya koyarsak, kazanan biz oluruz. Taraftarımız endişe etmesin, bu takım düşmeyecek. Teknik ekibe ve futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz.”