SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birleşmiş Milletler Filistin Mülteci Ajansı (UNRWA) tarafından organize edilen ve Real Madrid Vakfı’nın verdiği futbol eğitimine yüzlerce Filistinli çocuk katıldı.

Real Madrid Vakfı profesyonel antrenörleri bu etkinlik için Filistin bölgelerine gönderdi. Ramallah’taki Batı Şeria’dan 600, geçen yıl İsrail’in 50 gün süren saldırılarında 2 bin 200 kişinin öldüğü, 100 bin kişinin evsiz ve 1000 çocuğun sakat kaldığı Gazze’den de 500 kişinin eğitime katılması bekleniyor. 

Ramallah’ta düzenlenen eğitimde ise Suma Abdelrahman isimli genç bir öğretmen de görev aldı. İsrail’in izniyle kontrol altındaki Gazze’den gelen ve üstündeki Sergio Ramos tişörtüyle dikkat çeken genç antrenör Abdelrahman, “Gazze’de sosyal etkinliklerimiz sınırlı ve kızlar futbol oynamıyor. Ancak Real Madrid Vakfı ve bu programla kızların futbolun içinde daha fazla yer alması sağlandı” dedi.

1100 kişinin katılması beklenen Sosyal Spor Okulları projesinin 2.’sinde görev alan Abdelrahman ayrıca Gazze’ye döndüğü zaman öğrendiklerini oradaki çocuklara öğreteceğini söyledi.

Ntvspor