SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nagihan Bayer kansere yenildi

KANSER tedavisi gördüğü hastanede kurtarılamayan 25 yaşındaki milli boksör Nagihan Bayer, memleketi Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Güncellenme: 16:08, 24/03/2015
Nagihan Bayer kansere yenildi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 1 yıldan bu yana lenf kanseri tedavisi gören Bayer'in cenazesi, Boğazlıyan Çarşı Camii'nde kılınan namaz ardından Boğazlıyan İlçe Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bayer'in cenazesine babası Nafiz Bayer, ailesi ile Kaymakam Ahmet Dilsiz, antrenörü Kamal Akdağ ve çok sayıda kişi katıldı. Baba Nafiz Bayer, Nagehan'ın tek çocuğu olduğunu ifade ederek, “Kızım bir süre burada tedavi gördü. Kan değerleri düşüktü. Hastanede 15-20 gün kaldı ve bir sonuç alamadık. Buradan Erciyes Üniversitesi Hastanesine götürdük. Orada yapılan tetkiklerde kanser başlangıcı olduğunu öğrendik. 2 ay içerisinde yapılması gereken tıbbi müdahaleler yapıldı. Burada 'Amerika'ya da götürseniz çaresi yok' denildi. Tek kızımızı kaybettik. Üzgünüm” dedi.

Antrenörü Kamal Akdağ, Nagehan Bayer'in 11 yaşında boksa başladığını ifade ederek, azimli ve başarılı bir sporcu olduğunu kaydetti. Nagehan'ın Boğazlıyan'da boks sporu ile uğraşan ilk sporculardan olduğunu ve spor salonu olmadığı için çoğu zaman tarlada antrenman yaptığını anlatan Akdağ, “Negehan'ın sürekli başarılı olma isteği vardı. Nagehan bu işi gerçekten çok sevdi. Nagehan'ın ilk başarısı Eskişehir'de Türkiye birinciliği ile başladı. Daha sonra Konya'da şampiyon oldu. 2004 yılında Çankırı'da, 2005 yılında ise Ordu'da Türkiye şampiyonu oldu. Çok azimliydi. Bu gün Türkiye'de bir çok antrenörün takdirini topladı. Büyüklerde üçüncü olduktan sonra milli takıma seçilip, çok başarılı işler yaptı” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:06,