SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lig TV’de yorumculuk yapan Mustafa Denizli, Pazartesi Gecesi Futbolu’nda Galatasaray’ı değerlendirdi ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’da son dönemin yükselen ismi Yasin ile Engin Baytar’ı karşılaştıran Denizli, “Engin Baytar ile Yasin Öztekin’in vücut dilleri bire bir. Yaşadıkları ile değil, davranış biçimleri ile. Bir defa Yasin’de böyle bir sorun var, çocuğu fazla tanımıyorum. Futbolcu kalitesi yüksek. Başakşehir maçında çıkarken, burada bir defa daha söyledim. Hamza hoca geldiğinden beri kapıları sonuna kadar açıyor, şuraya da kapı dursun diye bir kürdan koyuyor, sen kapıyı görmüyorsun, kürdana takılıyorsun. Bunlardan vazgeçsin. Ben burada o değişikliğin yanlış olduğunu söyledim. Ben burada o yorumu yapabilirim, sen yapamazsın” yorumunu yaptı.

Devre arasında Karabükspor’un kapısından dönen Yasin’in, iyi yolda olduğunu belirten yorumcu, “Yollanmak isteyip, gitmeyen benim bildiğim en az 10 oyuncu vardır. Bu oyuncular sonradan büyük işler yapmış, milli takımda da yürümüşlerdir” değerlendirmesinde bulundu.

“GALATASARAY ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİR ADIM ÖNDE”

3 büyüğün girdiği şampiyonluk yarışı ile ilgili de görüşünü açıklayan Mustafa Denizli, Galatasaray’ı favori gösterirken, “3-4 hafta evvel, bu yarışın 3. derece şanslı ismi görülürken, şu anda Galatasaray bir adım önde. Şartlar Galatasaray’ın lehine” sözlerini kullandı.