SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike’yi onlar kovdu!

Emenike'nin isyanı maçın devre arasında soyunma odasında da sürdü. Hocası İsmail Kartal, “Devam et” dedi, istemedi, Webo girdi. Golcü, duş alıp giyinecekti ki, Emre ve Volkan çıldırdı, “Duş falan yok, terk et bu odayı” dedi. Nijeryalı önce stadı, dün de ülkeyi terk etti!

Güncellenme: 08:24, 24/03/2015
Emenike’yi onlar kovdu!

Pazar akşamı oynanan dev derbide geceye damga vuran olay Emenike'nin tribünlerin tepkisi üzerine formasını çıkarıp sahayı terk etmesi olmuştu.

Nijeryalı futbolcu, o anlardan sonra devre arasında önce oyundan alındı, sonra da Şükrü Saracoğlu'ndan ayrılıp eve gitti. Bunlar kamuoyunun gözü önünde yaşananlardı ama bir de işin perde arkası vardı.

Emenike'nin stattan maç devam ederken ayrılmasında Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in başrolü oynadığı, golcüyü oyuna devam etmesi için sakinleştiren kaptanların soyunma odasında ise çılgına döndüğü iddia edildi.

Fanatik gazetesinin manşet haberine göre işte o 15 dakikalık kısa arada yaşananlar:

EMENİKE DUŞA GİRMEDEN TORBASINI ALIP ÇIKTI

-Emenike, soyunma odasına tıpkı sahadaki gibi sinirli ve söylenerek girdi.

-Nijeryalı, hocası İsmail Kartal'ın tüm telkinlerine rağmen bir türlü sakinleşmedi ve oynamak istemediğini tekrarladı.

-İki kaptan, Emre ve Volkan, diyalogları yakından takip etti.

-Emenike, İsmail Kartal'ın kendisinin yerine Webo'yu sahaya sürme kararıyla birlikte duş kabinlerine yönelince film koptu…

-Golcünün takımını yalnız bırakıp aynı tavrı sürdürmesine kızan Emre ve Volkan, Emeniye'ye patladı, “Duş falan alma, çık bu odadan” diye kapıyı gösterdi.

-Kaptanlar ve İsmail Kartal, bu çıkıştan sonra ikinci yarı taktiğine odaklanırken, büyük şok yaşayan ve yalnız kalan Emenike, duş almadan eşyalarını bir torbaya koyarak soyunma odasından çıktı, otoparka gidip stattan ayrıldı.