SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Akıllı ol, burası İstanbul! Seni aldırırız”

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı 1-0 yendiği maçta saha içinde yaşanan tartışma soyunma odası koridorlarına yansıdı. Sarı lacivertli ekibin kaptanı küfür ettiği Hırvat teknik adamı, "Akıllı ol, burası İstanbul. Seni aldırırız" diye bağırdı.

Güncellenme: 08:53, 24/03/2015
“Akıllı ol, burası İstanbul! Seni aldırırız”

amkspor ÖZEL / Ersoy Özdem

Beşiktaş’ın derbi şanssızlığını kraıamadığı Fenerbahçe mücadelesinin görünmeyen yüzünde şok olayların yaşandığı öğrenildi.

Sezonun ilk derbisinde de sahanın içinde tartışan, Slaven Bilic ile Emre Belözoğlu Kadıköy’deki karşılaşmada da kapıştı. Emenike’nin formayı çıkardığı anda sarı kart isteyen, bu sırada Emre’nin hışmına uğrayan Bilic de el hareketleri ile karşılık verdi.

İkili daha sonra soyunma odası koridorlarında karşı karşıya geldi. Tartışmanın ekranlara yansımayan bölümünde Emre’nin bilic’e küfür ettiği ve “Akıllı ol, burası İstanbul. Seni aldırırız” dediği kaydedildi. Hırvat teknik adamın da Emre’ye karşılık vermesi üzerine Fenerbahçe kaptanının Bilic’in boğazına sarılıp, işi fiziki müdahaleye kadar götürdüğü de iddialar arasında.

Siyah beyazlı yönetim tüm bu yaşananları Futbol Federasyonu’na taşıma kararı aldı. Yayıncı kuruluş ve güvenlik kameralarının görüntülerine ulaşmaya çalışan yöneticiler, Emre’nin disiplin kuruluna sevk edilmesi için TFF’ye başvuracak.

Hatırlanacağı gibi daha önce de Volkan Demirel, milli takım kampında tartıştığı bir gazeteciye “Seni evinden aldırırım” diye bağırmıştı.