SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Savunmada başarılıydık ama…’

Fenerbahçe Ülker'e 71-62'lik skorla boyun eğen Rönesans TED Ankara Kolejliler'de başantrenör Burak Gören, mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 20:38, 23/03/2015
‘Savunmada başarılıydık ama…’

Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Burak Gören, savunmada başarılı oynadıklarını, ancak hücumda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Gören, Türkiye Basketbol Ligi’nde 71-62 yenildikleri Fenerbahçe Ülker maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, THY Avrupa Ligi’nin ve Türkiye’nin çok değerli bir takımına karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Fenerbahçe Ülker’in çok iyi maçlar çıkardığını ve THY Avrupa Ligi’nde deplasmanda önemli galibiyetler elde ettiğini ifade eden Gören, “Kadro olarak geniş ve kapasiteli bir takıma karşı oynadık. İkinci periyotta verdiğimiz 10 sayılık skor dezavantajını maç boyu arkadan gelerek kapatmaya çalıştık ama olmadı. Son 2-3 haftadır takımın savunmasından memnunum. Bugün savunmada başarılıydık ama hücumda sıkıntı yaşadık. Takımın genel istediğinden ve direncinden mutluyum” diye konuştu.

Kalan 7 haftada Kolej camiasına ve tarihine yakışır şekilde mücadele edeceklerini anlatan Burak Gören, “Alabildiğimiz kadar galibiyet alarak, sezonu iyi bir yerde bitireceğiz” ifadesini kullandı.