SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, arayı iyi değerlendirmek istiyor

Selim Şener, son haftalarda alınan kötü sonuçların ardından genç oyunculardan kurulu takıma milli maç arasının iyi geleceğini söyledi.

Güncellenme: 16:07, 23/03/2015
Orduspor, arayı iyi değerlendirmek istiyor

Şener, yaptığı açıklamada, ligde oynadıkları maçlarda üst üste kötü sonuçlar aldıklarını anımsattı.

Saha sonuçlarının kötü olmasının genç oyuncular üzerinde negatif hava oluşturduğunu ifade eden Şener, mili maç arasını, bu havanın dağılması bakımından da önemsediklerini dile getirdi.

Şener, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının ilk yarısında gol fırsatları yakaladıklarını ancak bunları değerlendiremediklerini anlatarak, “Sonuçta 33 bin liralık takımla, milyon liralık takımlara karşı mücadele veriyorsunuz. Biz atamayınca rakip tecrübesiyle bir şekilde gol buluyor ve mağlup oluyorsunuz. Futbolun zaten doğasında var olan bir durumla karşı karşıyayız. Artık ligde kalmaktan çok geleceğin takımını hazırlamakla meşgul oluyoruz” diye konuştu.

Ligde beş haftadır mağlup olduklarına vurgu yapan Şener, “Son haftalarda alınan kötü sonuçların ardından genç oyunculardan kurulu takımımız için milli maç arası iyi gelecektir. Aranın ardından yine eskisi gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Şener, mor-beyazlı ekibin Manisaspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarına 25 Mart Çarşamba günü başlayacağını kaydetti.