SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkekler ve Bayanlar Birinci Voleybol Ligi’nde, lig etapları hafta sonu yapılan maçlarla tamamlandı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), pozisyonlarında en iyi dereceyi elde eden sporcuları açıkladı.

TVF’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre “en iyiler”, 22 hafta üzerinden oynanan lig etabında en az 12 karşılaşmada forma giyen sporcular arasından belirlendi.

Bayanlarda Nilüfer Belediye’den 3 sporcunun yer aldığı listede, 2 Fenerbahçe Grundig, 2 de VakıfBank oyuncusu bulunuyor.

Erkeklerde ise Beşiktaş’ın 3 oyuncusu listeye girerken, Şahinbey Belediye, Arkas Spor, Palandöken Belediye ve İnegöl Belediye’den birer sporcu, “en iyiler” arasında yer aldı.

Bayanlar ve erkeklerde pozisyonlarına göre en iyi oyuncular şöyle:

Bayanlar Birinci Ligi

En skorer: Yusleinis Herrera Alvarez (Nilüfer Belediye) En iyi smaçör: Yusleinis Herrera Alvarez (Nilüfer Belediye) En iyi blok yapan: Hristina Ruseva (Nilüfer Belediye) En iyi pasör: Eleonora Lo Bianco (Fenerbahçe Grundig) En iyi servis atan: Kim Yeon Koung (Fenerbahçe Grundig) En iyi servis karşılayan: Gözde Sonsırma (VakıfBank) En iyi libero: Hatice Gizem Örge (VakıfBank)

Erkekler Birinci Ligi

En skorer: Niels Klapwijk (Beşiktaş) En iyi smaçör: Niels Klapwijk (Beşiktaş) En iyi blok yapan: Muhammet Ertuğrul (Şahinbey Belediye) En iyi pasör: Mustafa Ramazanoğlu (Arkas Spor) En iyi servis atan: Niels Klapwijk (Beşiktaş) En iyi servis karşılayan: Ali Alp Çayır (Palandöken Belediye) En iyi libero: Özer Özger (İnegöl Belediye)