SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu takımın sahibi taraftardır

EMMANUEL Emenike derbinin önüne geçmiştir. Hiç kimse, tribünlerden tepki geldi diye formasını çıkarıp “Beni çıkarın” diyemez. Burası Fenerbahçe… Sen kim oluyorsun da taraftara böyle bir tepki koyuyorsun? Fenerbahçe'nin neredeyse her maç oynayan forvetisin, sadece 4 golün var. Kaçırdıkların jeneriklere giriyor. Ondan sonra taraftar “Sow” diye bağırdığı için oyundan çıkmak istiyorsun. Hadi canım sende… Bu forma bu kadar ucuz mu? Cemil Turan'lar, Alex'ler, Aykut'lar, Oğuz'lar ıslıklandı bu statta. Hiçbiri de böyle bir terbiyesizlik yapmadı. Emenike bu saygısızlığının bedelini de en ağır şekilde ödemelidir. Bence Emenike'nin Fenerbahçe kariyeri derbi itibarıyla bitmiştir. Taraftarlarla devamlı böyle diyaloglara giren Emenike'den bu saatten sonra kimse verim beklemesin. Taraftar artık Nijeryalı oyuncuyu silmiştir. Yönetim acil olarak Emenike sorununu çözmelidir.
Fenerbahçe kötü oynadı
GELELİM derbiye… Fenerbahçe beklediğimden daha kötü oynadı. Mehmet Topal, biraz da Emre dışında ayakta kalan neredeyse kimse yoktu. Emenike'yi saymıyorum. Caner Erkin formsuz. O bildiğimiz futbolunu sergileyemedi. Mehmet Topuz, Gökhan Gönül sakatlandığı için piyangodan oynadı. Fizik olarak da zihinsel anlamda da maça hiç hazırlanmadığı ortadaydı. Kuyt yine vasattı, Meireles oyunda kaldığı süre içinde varlık gösteremedi. Alper'in daha hareketli olması gerekiyor.
DİEGO'NUN oyuna girmesinin ardından takım biraz pas yapmaya başladı. Ancak Beşiktaş savunması iyi kapandığı için boş alan bulamadılar. Fenerbahçe hücuma çıkarken savunmasında açıklar da verdi. Volkan, bir-iki iyi hamle yaptı, Oğuzhan ve Olcay Şahan net fırsatları harcadılar.
Bu takımın santforu Webo
İKİNCİ yarıda iki takım da kanatları iyi kapatınca oyun kör dövüşüne döndü. İki takım da çok pas hatası yaptı, son dakikalarda orta sahalar oyundan tamamen düştü. İşte böyle bir anda Moussa Sow'un golü geldi. Maç boyunca ortalarda görünmeyen Senegalli, Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışına bağlayan golü attı. Pası veren Pierre Webo da bu takımın gerçek santrforu olduğunu gösterdi.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek