SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş maçında Fenerbahçe’nin tek golünü atan Senegalli yıldız Moussa Sow, şampiyon olmak ve 4. yıldızı takmak istediklerini söyledi.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Moussa Sow, “Her şeyden önde biz sahada görevimizi yapmak zorundayız. Ben kendime bu yolda telkinde bulunuyorum, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bazen kötü zamanlar oluyor işte. Bazen gol oluyor, bazen yandan auta çıkıyor. Futbolun içinde bunlar var, saygı duymak gerekiyor. Taraftarın tepkisi olabilir doğaldır, ben bu tepkileri doğal karşılıyorum. Taraftarlar da bunun bilincinde; şampiyon olmak 4. yıldızı takmak istiyoruz. Hep beraber buna ulaşmak istiyoruz” dedi.

Emenike'yle ilgili değerlendirmede bulunan Sow, “Öncelikle bu sezon Emenike için zorlu geçiyor. Eminim ki gol atmak istiyor, takıma katkı yapmak istiyor, başarıda pay sahibi olmak istiyor. O da bizim gibi çok istekli ama taraftarımız da Fenerbahçe’nin kazanmasını istiyorlar, bu seneki şampiyonluğun önemini biliyorlar. Emenike çok üzgün. Bu maç geride kaldı. Taraftarlarımız onu destekleyip onun yanında olmalı. Şampiyonluk yolunda O’na da ihtiyacımız var. Bir sonraki maç, O’nu ayağa kaldırmaları gerekiyor. Onu tanımıyor insanlar, o bu desteği hak ediyor. Bu takım için çok şey yapmak istiyor, sadece biz değil hep birlikte ona destek verelim, onu ayağa kaldıralım” şeklinde konuştu.