SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Beşiktaş karşılaşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Mahmut Uslu’nun ses getirecek o ifadeleri;

“Maç 90 dakika, bir de artıları var. Geçen sezon şampiyon olduğumuz zaman en az 6 tane maçı son dakikalarda aldık. Bu artık Fenerbahçe’de kültür olmalı. Gol kaçabilir, olabilir. Bu tür şeyler olmamalı. Son haftalarda bütün oyuncularımız gol kaçırdı. Gittik Beşiktaş’ı deplasmanda yendik, Trabzon’u yendik. Averaj olarak şu anda iki rakibimizden daha iyiyiz. İnanıyoruz ki, şampiyon olacağız. İki beraberliği kazanmış olsak, şu anda liderdik. 9 hafta kaldı. Şampiyon olacağız. Ben Rize’ye gittiğim zaman, Fenerbahçe taraftarı bize güven verecek, 90 dakika devam edecek. Bütün derbileri atlatarak büyük bir avantaj elde ettik. Rakiplerimiz bir beraberlik alsa ve biz bütün maçları kazansak, şampiyon olacağız. Fenerbahçe taraftarı, inanıyorum ki takıma sahip çıkmaya devam edecek. Bu oyuncularımızın hepsi bizim için çok değerli.”

“FENERBAHÇE NE YAPIYOR SİZE?”

“Yanlış yapabilirler, ama şunu göz ardı etmesinler. Bizim maçımızı yönetenler, bizim kendi sahamızda bizi hızlandırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kesinlikle, bizim önümüzü yavaşlatıyorlar. Büyük beklentiler veriyorlar. İlk yarıda 6 dakika uzatma verdi, en aşağı 15 dakika gitti. Niye yapıyorsunuz, Fenerbahçe ne yapıyor size? Fenerbahçe bir ayrıcalık, evet… Her şey çok güzel, avantajları vermeyin. Bu kadar da yanlış işler olmasın. Bunlar hep gerçekler. İster TFF, ister MHK kim istiyorsa tartışalım bunları. Diğer takımlara da yapıyorsunuzdur, onu bilemem. Bize yapmayın.”

“ŞAİBE VAR, GEÇ ÇIKMALAR VAR”

“Koridorlarda bizim en önemli oyuncularımızdan bir tanesi, kalecimiz Volkan. Kalecimiz Volkan koridorda konuştu diye 4 maç ceza aldı. İki haftadır rakiplerimizin koridorlarında konuşmalar oluyor. Bunlar nedir ya? Şaibeli şeyler var. Bir konuşmalar var. Devre arasında geç çıkmalar var, niçin hepsinde kamera var. Federasyon niçin, kardeşim böyle böyle demez. Türkiye’de son 20-30 yıldır böyle rekabet yok. Biz eşitlik istiyoruz. Medyadan da bunu rica ediyoruz. Geç çıkmaları, vesaireleti yansıtmazsanız yanlış olur. Saygımızdan dolayı FB TV’den sesleniyorum. Cezalı olduğumdan dolayı, oraya gitmiyorum, herkese konuşmuyorum. Biz alttan aldıkça bize vuruyorsunzu, vurmayın. Biz şu anda düşünüyoruz ki, avantajı yakaladık. Kendi sahamızda, ya da diğer maçlarda taraftarlarımızdan güç istiyoruz.”

MUSTAFA DENİZLİ’NİN ELEŞTİRİLERİNE TEPKİ

“Yayıncı kuruluşta, bizim de eski hocamız, 6 yabancı oynatan hocamız bizim oyuncularımızı sürekli eleştiriyor. Aynı zamanda gazetede de ‘Emenike bu maçta patlayacak’ diyor. Emenike formasını yere atmadı, maçtan çıkmak için çıkardı. Koluna ‘beni Allah’tan başka kimse yargılayamaz’ yazan bir kişi daha var, böyle eleştiriler yapamaz. Herhalde üzüntüden böyle konuşuyor. Üzülmesinler, biz şampiyon olacağız.”