SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen’de forma giyen Ömer Toprak’ın, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in davetini kabul etmediği ve fiili olarak milli takımdan ayrıldığı öne sürüldü.

Kicker dergisinin internet sayfasında yer alan habere göre, Fatih Terim’in Alman ekibin sportif direktörü Rudi Völler’in daveti üzerine UEFA  Şampiyonlar Ligi’nde Bayer Leverkusen-Atletico Madrid arasında oynanan maçı izlemeye geldiğinde Toprak ile kısa bir görüşme yaptı.

Terim’in, Hakan Çalhanoğlu ile buluştuğu ve ay-yıldızlı takıma geri dönüşü konusunda anlaştığı belirtilen haberde, Toprak’a kendi açısından yaşanan olayları anlatma imkanı verilmediği öne sürüldü.

Bu arada Toprak’ın federasyona Gökhan Töre ile yaşanan olayın aydınlığa kavuşana kadar milli takıma çağrılmak istemediğini bildirdiği belirtilen haberde, yine de Toprak’ın milli takıma davet edildiği, ancak futbolcunun daveti reddettiği ve milli takım kariyerini noktalamış olarak gördüğü iddia edildi.

A Milli Futbol Takımı, bugün İstanbul’da toplanarak, 4 günlük kamp için Almanya’ya geçek. Burada çalışmalarını tamamlayarak Hollanda’ya geçecek Milli Takım, 28 Mart’ta deplasmanda Hollanda karşılaşacak.

Yayınlanma Tarihi:15:34,