SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal bugünkü Beşiktaş derbisinden alınacak 1 puanın bile şampiyonluk yolunda çok önemli olduğunu düşünüyor.

Beşiktaş'ın 4 puan gerisinde bulunan sarı-lacivertli takım kritik derbiye galibiyet parolasıyla çıkacak. Ancak Kartal olası beraberlikte dahi çok şey kaybetmeyeceklerine inanıyor.

Beşiktaş karşısında puan kaybetmeleri halinde şampiyonluk mücadelesinin yine son haftaya kadar süreceğine dikkat çeken Fenerbahçe'nin hocası, ilerleyen haftalarda rakiplerinin birbirleriyle oynayacağı kritik maçların kendilerine yarayacağını hesaplıyor.

DİKKATLİ VE KONTROLLÜ OYUN

İsmail Kartal teknik ekibiyle yaptığı değerledirmede, “Bu ligde her takım her an puan kaybedebilir. Yarış son haftaya kadar sürecek. Köprünün altından daha çok sular akar. Önümüzdeki dönemde rakiplerimiz birbirleriyle oynayacak. Galatasaray derbisindeki gibi Beşiktaş'a karşı da galibiyet için her şeyi yapacağız ama bu maçtan alınacak her türlü puan bizi yarışın içinde tutar. Bu yarışta alınacak her puan çok önemli” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli teknik adam derbide galibiyet ararken açıklar vermelerinden çekiniyor. Bunun için de maç içinde özellikle savunma oyuncularından çok dikkatli ve kontrollü olmalarını istedi. İsmail Kartal'ın derbi maçtaki stratejisi bir anlamda, “Yenemiyorsan yenilme” olacak.

Milliyet