SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Spor Toto Süper Lig’de Kasımpaşa karşısında aldıkları 3-2’lik galibiyetin şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dürüst, ilk yarıyı 2-0 geride kapatmalarına rağmen galibiyete inandıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Stresli bir maç oldu. Bu galibiyet inşallah bize şampiyonluğu müjdeleyecek. Her maç böyle geçecek. Hazırlıklı olmamız ve maçın 90 dakika olduğunu unutmamamız lazım. Bu maçta bunu ispat ettik. Bu karşılaşma bir dönüm noktası. 2-0’dan galibiyete gitmek, camia olarak inandığımızın bir göstergesi. Bu inancı kaybetmediğimiz müddetçe yolumuz açık.”

Geçen hafta 2-0 önde oldukları İstanbul Başakşehir maçının 2-2 beraberlikle tamamlanması sonrasında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun eleştirilerin hedefi olmasıyla ilgili bir soru üzerine Dürüst, “Maçlar 90 dakika. Bunun sonunda 3 puanı almak amaç. Ancak esas amaç sezon sonunda şampiyon olmak. Dolayısıyla bu kritikleri yaparken beklememiz lazım. Daha önümüzde maçlar var. Bir maça göre kendimizi endekslemiyoruz. Bizim amacımız şampiyon olmak” diye konuştu.

Ali Dürüst, maçta fenalık geçiren Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın durumunun iyi olduğunu anlatarak, “Heyecandan dolayı hepimizin üzerinde ağır bir stres var. Bir fenalık geçirdi ama şu an iyi. Kontrol altında” ifadelerini kullandı.