SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibinin kafasına tekme attı

CONCACAF Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde Herediano ile Club America arasında oynanan mücadelede izlerken insanın kanını donduran bir faul pozisyonu yaşandı.

Güncellenme: 10:50, 20/03/2015
Rakibinin kafasına tekme attı

Herediano forması giyen forvet oyuncusu Cristhian Lagos, maçın 24. dakikasında yaşanan bir pozisyon esnasında rakibi Michael Arroyo’nun sert müdahalesi ile yerde kaldı. Tam bu sırada topu uzaklaştırmak ve tehlikeyi önlemek isteyen Club America’nın savunma oyuncusu Paolo Goltz, bütün gücüyle meşin yuvarlak yerine Cristhian Lagos’un kafasına vurdu.

Paolo Goltz’un kafasına vurduğu anda direkt olarak baygınlık geçiren Cristhian Lagos, yapılan müdahalelerin ardından kendisine geldi ve müsabakaya devam etti ancak yaşadığı sakatlığın etkisi yine de tam olarak geçmedi.

Tedbir amaçlı olarak geceyi hastanede müşahede altında geçiren Cristhian Lagos’un beyninde herhangi bir hasar oluşup oluşmadığı yönünde yapılan testlerin ardından yalnızca burnunun kırıldığı tespit edildi ve tedavisi yapıldı.

Karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan taraf ise 3-0’lık skor ile Herediano oldu. Herediano ve Club America arasındaki rövanş mücadelesi 8 Nisan tarihinde Azteca Stadı’nda oynanacak.

Sporx