SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çanakkale’ye ziyarette bulunan Başkan Fikret Orman ile Basketbol Şubesi, Dernekler ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Orhan Dom’un davetlisi olarak Çanakkale’de bulunan Başkan Fikret Orman, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Teknik Direktör Slaven Bilic’ten de memnun olduğunu belirten Başkan, “Bilic, Beşiktaş’a uyum sağlamış, iyi karakteri olan bir hoca… Beşiktaş Camiası ile de müthiş bir ilişki kurdu. 1 sene daha sözleşmemiz var. Biz hocamızdan memnunuz… Bu hafta sonu bütün takımımızla beraber Kadıköy’de Beşiktaş için mücadele edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Kaptan Tolga Zengin’e taraftarların tepki gösterdiğine yönelik soru üzerine Başkan Fikret Orman, “Tolga da en az bütün taraftarlar kadar üzüldü. Beşiktaş kulübü tüm bireyleriyle, namusuyla, şerefiyle ve hakkıyla mücadele eden bir kulüptür. Oyuncularımız da pırlanta gibidir. Sahaya çıkıp terlerinin son damlasına kadar akıtmaktadırlar. Herkes bilsin ki, en çok da futbolcularımızla beraber biz üzüldük. Hafta sonu derbi maçımız var. Tüm camia olarak bu maça kilitlendik” dedi.

“AVRUPA’DA KUPA KAZANACAĞIZ”

Club Brugge maçıyla ilgili sorular üzerine ise Orman, şunları söyledi:

“Kazanmayı çok istiyorduk, çok arzuluyorduk. Beşiktaş Camiası ve Türk halkı da Beşiktaş’ın başarısına kilitlenmişti. Maalesef yenildik ve herkes çok üzüldü. Ancak unutulmamalı ki, bu takımı buraya bu çocuklar getirdi. Bu teknik kadro getirdi. Birçok şehirde maça gelenler oldu. Büyük fedakarlıkla maça gelindi. Takımımız da son bir haftada Sivas, Brugge ve Ankara’ya seyahat edip, İstanbul’a geldiler. Beşiktaş’ın stadı olmadığı için, çok fazla seyahat ediyorlar. Bunlar alınlarından öpülecek çocuklar. Ben oyuncularımızla gurur duyuyorum. Bazı bireysel hatalar olabilir. Büyük sevinçler olduğu gibi büyük üzüntüler de olabilir.”

Beşiktaş’ın Avrupa’da kupa kazanacağına inandığını belirten Başkan Orman, “Bu, seneye mi olur yoksa sonraki senelerde mi olur bilemiyorum. Ancak ben Başkan olduğum süre içerisinde Avrupa kupasını İstanbul’a getirmek istiyorum. Buna inanıyorum” şeklinde konuştu.