SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Everton’un UEFA Kupası’ndan elenmesiyle UEFA Avrupa Ligi’nde son sekizde hiç bir İngiliz takımının kalmaması üzerine İngiliz gazeteleri isyan ederek Premier Lig takımlarının İngiltere’yi küçük düşürdüklerine dikkat çeken manşetler attılar.

İngiltere’nin en yüksek tirajlı gazetelerden olan Daily Mail, spor sayfasının “22 Yılın En Kötüsü” manşeti atarken, son olarak Everton’nın da elenmesinin ardından 1993 yılından bu yana ilk defa Avrupa Kupaların da çeyrek finaller de hiç bir İngiliz takımının kalmadığını vurguladı.

Premier Lig’in Avrupa’da küçük düşmesinin Everton’nın elenmesiyle tamamlandığını yazan İngiliz gazetesi, Şampiyonlar Ligi’nde Chelsea, Arsenal ve Manchester City’nin elenmesinin ardından , Ukrayna takımı Dinamo Kiev’in de Everton’nın zayıf savunmasından yararlanarak rakibine acımadığı belirtildi.

The Times gazetesi ise, elit İngiliz kulüplerinin Avrupa cehennemini terk edişin de ki nedenlerden saflığın ve disiplinsizliğin hayal kırıcı yeni bir sezonun başarısızlık nedenleri arasında olduğunu yazdı.

The Sun gazetesi de “Euro bölgesi krizi” manşetli iki sayfalık spor haberinde Premier Lig’in dizleri üzerinde çöktüğünü vurguladı.