SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman “Üç puan alt grupla olan ruhsal bağlantımızı, ruhsal gerginliğimizi birazcık azalttı” dedi.

Fenerbahçe maçıyla birlikte toparlanma dönemine girdiklerini ifade eden Kocaman, şöyle konuştu:

“Son 4 maçtır bu böyle görünüyor. Kardemir Karabükspor içinse muazzam denilecek şekilde başlayan bir sezon. Avrupa Ligi’nde çok iyi yerlere gitmeyi arzu ederken ve bu güçle sezona başlarken, ummadığı yerde. Bizim maç da onlar için bir çıkış maçı olarak görünüyordu. Son maç olarak görünmesi itibarıyla bizim işimiz biraz daha zorlaştı. Çünkü içeride oynamanın verdiği avantaj ve aşırı istekli hal işimizi çok zorlaştıracaktı. Maç öncesi genel planımız, düşüncelerimiz buna uygundu. Maçta aynen böyle geçti.”

– “Mücadele gücü son derece arttı”

Son haftalarda biraz daha topun arkasında durarak hızlı hücumlar yapmayı tercih etiklerini vurgulayan Kocaman, şunları kaydetti:

“Bunu da Fenerbahçe maçıyla birlikte bugüne kadar başarılı bir şekilde yaptık. Takım savunması son derece iyi görünüyor. Mücadele gücü son derece arttı. Bütün herkes topun arkasında olup sonradan hızlı hücum yapmaya çalışınca rakibe pozisyon verme ve maça ortak olma halini ortadan kaldırdık. Bugün de son 10 dakikalık bölüme kadar böyle geçti. Top daha fazla Kardemir Karabükspor’un ayağındaydı. Ancak hem hızlı hücumlarla hem de öndeki baskıyla beraber onların baskı kurmasını önledik. Maçın tamamı da bu şekilde seyretti. Bu oyun için yeteri kadar pozisyon bulduk. Onlardan bir tanesini değerlendirdik. Esas olan buradan puanla ayrılmaktı.”