SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktör Slaven Bilic, Club Brugge karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Hırvat hoca, “Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Rakibimiz hak etti. İyi oynadık ama gol bulamadık. İlk yarıda üstündük. Rakip savunmaya gömüldü. Bazı fırsatlar yakaladık ama kullanamadık” ifadelerini kullandı.

Golden sonra durduklarını belirten Bilic, “İkinci yarıya harika başladık ve golü bulduk. Ondan sonra ucuz goller yedik. Golden sonra durduk ve bloke olduk. Rakip bunu kullandı. 1-1 iken şansımız vardı ama nedense takım bir anda durdu” dedi.

Oyuncularına maçı bırakmamalarını söylediğini dile getiren Bilic, “İkinci golü bulsak işin içinde olacaktık. Oyuncularıma oynamaya devam etmelerini söyledım. İkinci golü bulmak için acele ettik. Oyun uzun toplara döndü. Hücum etmek imkansız hale geldi” şeklinde konuştu.

Hafta sonu oynayacakları derbi maçı hakkında konuşan tecrübeli hoca, “Bir hayalimiz vardı, inanmıştık. Bir an önce ayağa kalkmalıyız. Ligin geri kalanına Fenerbahçe maçıyla iyi bir giriş yapmalıyız” yorumunda bulundu.

BASIN TOPLANTISI

Bilic, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, rakipleri karşısında ikinci golü yedikten sonra şok yaşadıklarını ve bloke olduklarını dile getirdi.

Club Brugge’un bulduğu ilk gole kadar oyunun üstünlüğünün tamamıyla kendilerinde olduğunu savunan Hırvat çalıştırıcı, “Oyunculara devre arasında defalarca oyun düzenini bozmamalarını söylememe rağmen ne yazık ki oyun düzenini bozduk. Skor 1-0’ken rakibin orta sahada üstünlüğü yoktu. Sürekli olarak De Sutter’e uzun toplar attılar. Frikik ve kornerlerle pozisyonlar aradılar. Maçın başında bizim yaptığımız bireysel hatayla De Sutter’in yakaladığı bir pozisyonu vardı” diye konuştu.

Rakipleri karşısında 1-0 üstünlüğü yakaladıktan sonra da tehlikeli alanlara girenin ve oyunun yönünü değiştirenin kendileri olduğunu iddia eden Slaven Bilic, şunları söyledi:

“Acele etmemiz nedeniyle gereksiz bazı topları oynamış olabiliriz. İlk yarı performansımız gayet iyiydi. İkinci yarıya da baskılı başladık. Harika bir gol attık. İkinci gol için fırsatlar da yakaladık. Bu seviye için ucuz gol yedik. Golden sonra topu aldığımızda çok gereksiz şekilde acele etmeye başladık. Bu şekilde ne yazık ki tesadüflere kalıyor. Karşınızda derli toplu oynayan Club Brugge takımı olunca, hücum etmek imkansız hale geliyor. İkinci golü yedikten sonra sonra tamamen oyundan düştük.”

Slaven Bilic, alınan sonuçtan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını vurgulayarak, “Gerçekten çok üzgünüz ama pazar günü hazırlanmamız gereken çok önemli bir maçımız var. Bir an evvel o maça hazırlanmaya başlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:00:38,