SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saracoğlu’nda Kartal yuvası

19 Mart 2015

Fenerbahçe derbilerde hep çıkış yakalar! Derbi sonrası da yumuşak bir iniş malumdur. Galatasaray maçı sonrası, Ankara’daki ‘KABİR AZABI’nı örnek gösterebiliriz. İsmail Kartal liderliğindeki Fenerbahçe Futbol Takımı, 50 puanla diğer iki rakibinin gerisinde ilk üçte…

Ve bir derbi haftası daha geldi. Fenerbahçe, lider Beşiktaş’ı Kadıköy’de ağırlayacak. Fenerbahçe kazanırsa, yine her şey alevlenecek Süper Lig’de. Lider kazanırsa puan farkını açacak; Kanarya da defteri kapacak. Medyanın hedefinde İsmail Kartal olacak.

Aziz Yıldırım, Gençlerbirliği maçından sonra takımdaki kötü gidişatın nedeni olarak kendini öne çıkardı. Sarı-lacivertlilerin sosyal medya hesabından silinen ve düzeltilip sonra tekrar yayınlanan tweet var. 1998’den beri Fenerbahçe’ye gelen giden o kadar çok kişi var ki. Hocası, futbolcusu, yöneticisi, menajeri, malzemecisi…

Yerinde duran tek kişi başkan… Yanal’ın yaşadığı özel sıkıntılar, İsmail Kartal’ı Fenerbahçe’nin başına getirdi. Yanal’ın otoritesi, takımı şampiyonluğa ulaştırmıştı. Sow’a resti çekti, “Çalışmazsan oynayamazsın” dedi. Emenike’yi ilk 11’de başlatmadı. Akabinde ses kayıtları çıktı, olay özel hayatın gizliliğiyle ilgili platformlara taşındı. Geçen sene zirveyi lider göğüsleyen oyunculara tek Diego ilave oldu; ama eser kalmadı.

Bu tablo için suçlu mu aramak lazım? İşler kötü gidince, bir şeyler olması gerekir hayatta… Suçu üzerine alıp, dikkatleri başka tarafa çekmek işin en basitidir. Fenerbahçe’nin bugünkü başarısızlığının nedeni de bellidir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek