SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den büyük iddia!

Yorumcu Rıdvan Dilmen, yazar olduğu Sabah gazetesinden Beşiktaş hakkında yorumlarda bulundu.

İşte Rıdvan Dilmen'in düşünceleri;

"Taraftarı Liverpool maçında olduğu gibi takımını sahipleniyor. Siyah-beyazlıların en büyük avantajı bu. Beşiktaş, Liverpool maçında olduğu gibi kontrollü ama biraz daha ofansif başlamalı."
Beşiktaş tarihi maçlarından birine çıkacak. Club Brugge karşısına Bilic nasıl bir kadro ile çıkmalı, nasıl bir sistem ile oynamalı?

Bilic kadrosunu bir oyuncu dışında şekillendirmiştir diye düşünüyorum. Opare, Pedro, Ersan, Motta, Atiba, Tolgay, Veli, Gökhan, Demba Ba ve Olcay ile sahaya çıkacağını tahmin ediyorum.

Sosa ve Atiba'nın durumları son idmanda ne olur bunu bilemeden bu tahmini yapıyoruz.
Club Brugge dinamik bir takım. Çok klas oyuncuları yok ama çok disiplinli mücadele ediyorlar. Lior Refaelov dikkat edilmesi gereken bir isim. İlk maçı 2-1 kazandıkları için sahaya defansif bir anlayışla çıkıp, kontratak deneyeceklerdir. Yakalarlarsa da duran toptan golü düşüneceklerdir.
Beşiktaş'ın Club Brugge karşısında alacağı sonuç Pazar günü oynayacağı Fenerbahçe derbisine nasıl yansır?

Beşiktaş rakibini eler ya da eleyemez bu sonuç derbiye yansımaz… Ligin mesafesi kısaldı. Galatasaray'ın 2, Fenerbahçe'nin 4 puan önünde liderler.
Bilic çok zeki ve iyi bir adam… İlk yılında yeni bir ülke tanıdı. Türkiye'deki futbolun gerçeklerini öğrendi. Hakem ilişkileri, oyuncu ilişkileri, taraftar ve medya ilişkilerinin farklı olduğunu gördü. Bu sene uygulamaya geçti. Yarışa dezavantajlı başladı. Vodafone Arena'yı görmeden belki de gidecek.
Şampiyon olsa da olmasa da oynattığı futbol ve performansıyla hem lig hem de Avrupa'da aldığı sonuçlarla Slaven Bilic adı Beşiktaş'ın tarihine yazılacaktır. Yine de hakemlerle biraz fazla oynadığını söylemek lazım, 4.hakemle birlikte maçı yönetecek neredeyse!