SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şota Arveladze’nin istifasının ardından teknik direktörlük görevi için Hasan Şaş, İbrahim Üzülmez ve Tayfur Havutçu gibi birçok ismin gündeme geldiği Kasımpaşa’da son karar verildi.

Lacivert beyazlı yönetim, Şota’nın yardımcılığını yapan Hollandalı Jan Wouters’i teknik direktörlüğe getirdi.

Kasımpaşa Yönetim Kurulu, Şota Arveladze’nin istifasıyla boşalan teknik direktörlük görevine kimi getireceğine karar verdi…

İş adamı Turgay Ciner’in sahibi olduğu lacivert beyazlı kulüp, Şota’nın yardımcılığını yapan Jan Wouters’i teknik direktörlük görevine getirdi. Sezon sonuna dek Kasımpaşa’yı çalıştıracak olan Hollandalı teknik adamın yardımcılığını ise, daha önce Gençlik Geliştirme Sorumlusu’ olarak görev yapan Cem Bağcı yapacak.

Jan-Wouters-19-0303

Şota Arveladze’nin istifasının ardından teknik direktörlük koltuğu için Hasan Şaş, İbrahim Üzülmez, Tayfur Havutçu, Rıza Çalımbay ve Ertuğrul Sağlam’ın isimleri gündeme gelmişti. 54 yaşındaki Jan Wouters ile sezon sonuna dek geçerli sözleşme imzalandığı öğrenildi.

WOUTERS: “HEDEFİMİZ GALATASARAY”

Kasımpaşa Altyapı Koordinatörü olan ve Galatasaray maçına teknik sorumlu olarak çıkacak Jan Wouters, Galatasaray gibi güçlü bir takıma karşı iyi oynamaya çalışacaklarını ve kendileri için gereken iyi sonucu almak istediklerini söyledi.

Süper Lig’in 25. haftasında Galatasaray’ı evinde konuk edecek olan Kasımpaşa’da görevinden ayrılan Shota Arveladze’nin yerine takımın başında sahaya çıkacak altyapı koordinatörü Jan Wouters ve yıldız futbolcu Adem Büyük, Kemerburgaz’daki tesislerde basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Jan Wouters, “Shota’nın ayrılması üzücü oldu. Uzun zamandır buradayım. Galatasaray’a karşı çok zor maç olacak. Kalitemizi göstermek isteyeceğiz. Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı iyi oynamaya ve en iyi sonucu almaya çalışacağız. Galatasaray’a karşı oynamak çok iyi bir şey ve doğal olarak futbolcular motive oluyorlar. Çok önemli bir maç” şeklinde konuştu.

Takımdaki geleceğiyle ilgili bir soruyu ise Jan Wouters, “Şu anda Galatasaray için konuşmak istiyorum, başka bir şey düşünmek istemiyorum. Daha sonrasını bilmiyorum. Ben altyapı için gelmiştim. Kasımpaşa’da yönetim Galatasaray maçının hazırlıklarında takımın başında sahaya çıkmam gerektiğini söyledi ve ben de çıktım” şeklinde cevapladı.

Kasımpaşa’nın milli futbolcusu Adem Büyük ise Galatasaray’ın gücünü bildiklerini, iki taraf için de çok zor bir maç oynanacağını belirterek, bu sezon 4 büyüklere karşı yaşadıkları şanssızlığı bu maçta kırmak istediklerini söyledi.

Kasımpaşa olarak iyi futbol oynayıp sahadan da iyi bir sonuçla ayrılmak istediklerini belirten Adem Büyük, “İki taraf için de önemli bir maç. Biz iyi futbol oynamaya çalışacağız. En iyi şekilde sahadan ayrılmayı düşünüyoruz. Galip gelmemiz bizi biraz daha rahatlatacaktır. Bu sene 4 büyüklere karşı çok fazla puan alamadık. bu şansızlığımızı bu maçta yenip 3 puan almak istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:01,