SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına’da soğuk savaş var

Constant ile ilgili kadro dışı kararının çıkarılmaması, yöneticiler Ali Uzunyay ile Yakup Arslan'ın Gaziantep yenilgisi sonrası takımı ruhsuzlukla suçlama tecrübeli hoca ile yöneticiler arasındaki tansiyonu artırdı.

Güncellenme: 13:39, 19/03/2015
Fırtına’da soğuk savaş var

AMK GAZETE

Trabzonspor’da bir türlü sular durulmuyor. Sezonun ikinci yarısındaki ilk mağlubiyetinin Gaziantep deplasmanında alınmasının ardından yine eleştiri seslerinin yükselmesi yönetimle teknik patron Ersun Yanal arasında ipleri iyice gerdi. Gaziantep yenilgisinin ardından 4’lük hedefinde ağır yara alınırken, Yanal’ın özellikle yöneticilerin tutumundan rahatsızlık duyduğu ileri sürüldü. Gaziantepspor maçından sonra Başkan Yardımcısı Ali Uzunay’ın sosyal medya üzerinden takımı ruhsuzlukla suçlaması, diğer başkan yardımcısı Yakup Arslan’ın da sahada  daha savaşçı bir takım görmek istediklerini söylemesi, yönetimle teknik heyet arasında soğuk rüzgarlar esmesine neden oldu.

Hacıosmanoğlu ile görüşecek

Ersun Yanal’ın rahatsız olduğu iki konu var. İlki takımda görmek istemediği yönünde rapor verdiği antrenmanlara almadığı Kevin Constant’la ilgili yönetimden kadro dışı kararının bir türlü çıkarılmaması. Gineli oyuncunun yüksek maliyeti nedeniyle yönetim bu adımı atmayınca Yanal, takım üzerindeki otoritesi konusunda sıkıntı yaşamaya başladı. İkinci olarak ise yöneticiler kendisiyle değil, sürekli medya üzerinden eleştirilmesi sıralaması tecrübeli hocayı isyan noktasına getirdi. Ersun Yanal’ın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile yapacağı görüşme de bu sıkıntılarının dile getireceği ve çözüm bulunmasını isteyeceği vurgunlandı.

Sezon sonu ayrılacak mı?

Trabzonspor yönetimi ile Ersun Yanal arasında yaşanan soğuk savaş, kulisleri de hareketlendirmiş durumda. Kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bordo-mavili yöneticilerin büyük bölümü Ersun Yanal’ın gelecek sezondan takımda kalmasını istemiyor. İstenilen saha sonuçlarına ulaşılmaması, istikrarın yakalanamaması, takımın oynadığı futbolun beğenilmemesi ve tecrübeli hocanın izin günlerinde sürekli Trabzon dışına gitmesi yönetimin bu düşüncesinde fazlasıyla etkili. Ancak Ersun Yanal’a tazminat ödemeyi de uygun görmeyen yöneticiler, başarılı hocanın istifa etmesini bekliyor. Basın ve sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerin temel nedeni olarak bu gösteriliyorç Yanal da durumdan fazlasıyla rahatsız. Çok yalnız bırakıldığına inan Yanal’ın başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bu sıkıntılara el koymaması nedeniyle de moralsiz olduğu belirtiliyor. Yanal’ın sezon bitiminde Karadeniz temsilcisinden büyük bir ihtimalle ayrılacağı öne sürülüyor.

Yayınlanma Tarihi:10:28,