SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli futbolcular ve idari kadro kahvaltıda bir araya geldi. Kaptan Emre Belözoğlu’nun verdiği davete katılan sarı-lacivertliler neşeli, samimi ve güzel bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda Beşiktaş Derbisi öncesi moral depoladılar ve birlik-beraberlik örneği sergilediler.

Buluşmada Fenerbahçe Kulübü yayın ve yayım organlarına bir açıklama yapan Takım Kaptanı Emre Belözoğlu, “Sabah biraz geç verdik haberi aslında; işi olmayan arkadaşlar buyursunlar gelsinler, hep beraber olalım, idmandan önce kahvaltıyı birlikte yapalım diye. Sağ olsunlar, müsait olan tüm arkadaşlarımız geldiler. Güzel bir ortam oldu. Güzel bir kahvaltı yaptık hep beraber. Zaten güzel bir mekan. Biz de Boğaz’ın güzel görüntüsünün altında, maç öncesi moral depolamış olduk” dedi.

“HANİ DERLER YA TAM BİZE ÖRE BİR MAÇ”

Emre Beşiktaş maçı hakkında ise, “Kendi sahamızdaki Galatasaray galibiyetinden sonra, bize hiç yakışmayacak bir oyun ile Gençlerbirliği’ne kaybettik. Ligde 10 tane maç kaldı ve bu 10 maçın başlangıcı olarak da Beşiktaş maçındaki galibiyet bizim için mükemmel olur diye düşünüyorum. Çünkü bu son 10 haftalık periyotta iyi bir başlangıç istiyorsak, iyi bir hava yakalamak istiyorsak, Beşiktaş maçı; hani derler ya tam bize göre bir maç. Tekrar motive olmamız, tekrar bu ligin en iyi takımı olduğumuzu göstermemiz adına çok önemli bir maç.

Kolay bir maç olmayacak, sonuçta bir derbi ve Beşiktaş çok iyi bir takım. Çok maç oynuyorlar ve birbirlerini iyi tanıyan oyuncuları var; genç oyuncular. Ama biz daha önceki maçlarda, özellikle büyük maçlarda kendi sahamızda gösterdiğimiz performanslara bakar ve yine aynı performansı gösterirsek galip gelen tarafın biz olacağız diye düşünüyoruz. Ama kolay maç olmayacak. Bundan sonra hiç kolay maç yok. İnşallah bu 10 haftalık periyodun mükemmel bir başlangıcı olsun istiyorsak, Beşiktaş maçıyla bu başlangıcı yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

“GALATASARAY MAÇINDA HERKESE GÖSTERDİK”

Taraftarlara da seslenen Emre, “Tabii bizim en büyük destekçimiz, rakip tarafın ise en büyük korkusu, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, Fenerbahçe seyircisi olmuştur. Bunun en büyük göstergesini de ben en son Galatasaray maçında herkese gösterdik diye düşünüyorum. Öyle bakarsak onların da bizimle beraber olması en büyük arzumuz ve dileğimiz. Bu maçta tribün kapatma cezamız var. Ama onun dışında gelmeleri, bizim yanımızda olmaları gereken çok önemli bir maç. Onların bize vereceği destekle, biz her takımı kendi sahamızda her takımı yeneriz. Ama yeter ki 90 dakika boyunca bizim yanımızda olsunlar” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:08,