SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de golcülerin performansı takımı o kadar etkiledi ki kaybedilen puanlar hücumcuları hedef tahtasına oturttu. İsmail Kartal, geçen sezona göre gol sayısındaki ciddi düşüşe engel olmak için toplantılar yapıp, görüntülü analizlere imza atsa da her geçen hafta daha da gün yüzüne çıkan bu soruna bir türlü çözüm bulamadı.

Hal böyle olunca futbolculara da özeleştiri yapmak kaldı. G.Birliği deplasmanı dönüşü havaalanında da tam böyle bir muhabbet yaşandı. 75. dakikada oyuna dahil oldugu karşılaşmada kafayla gol kaçıran Webo, Sow'u yanına çağırarak ağabey gibi nasihatlerde bulundu. Kamerunlu, “Eğer golcüysek bulduğumuz pozisyonları gol yapmak zorundayız. Şimdi diyeceksin ki ‘Kaç pozisyona girdim ki?' Evet belki az fırsat yakalıyorsun ancak golcülüğün 1. kuralı topla ender buluşsan da yakaladıklarını ağlarla buluşturmaktır. Chelsea'de ve Manchester United'da oynasan da bu işin kuralı budur.

‘KİMSEYİ ELEŞTİRMEYİN'

Gol kaçırmanın bahanesi olmaz. Mesela ben de (G.Birliği maçı) kafa topunu atmak zorundaydım ama olmadı. Biz gol bulamadıkça rakibin direnci artıyor, özgüvenle oynuyorlar. Yaşça büyük ve tecrübeli olduğum için bunları söylüyorum. Gol atamayınca takım arkadaşlarını eleştirmek veya şanssızdım demek en kolayıdır. Bu kafayla takım olarak başarılı olamayız. Kendini de eleştirmen gerekir ve artık gol atman şarttır” ifadeleriyle öncelikle Sow'u ateşledi. Ardından bu konuşmaya ilerleyen dakikalarda Emenike de katılırken, 33 yaşındaki Webo'nun sözleri Nijeryalı'ya da aynen tercüme edildi.

Vatan