SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstemiyorlar ama Aziz Yıldırım koruyor!

Aziz Yıldırım, Gençlerbirliği yenilgisi sonrası kendisine yakınlığı ile bilinen gazeteci Alaattin Metin’e değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 07:44, 18/03/2015
İstemiyorlar ama Aziz Yıldırım koruyor!

Fenerbahçe'de Gençlerbirliği yenilgisi sonrası en çok tepki alan oyuncuların başında yine Emmanuel Emenike geliyordu.

Teknik Direktör İsmail Kartal'ın kötü performansına rağmen Nijeryalı futbolcuyu doksan dakika sahada tutması hem taraftarların, hem de spor medyasının eleştirilerine yol açmıştı.

Bu sezon takıma yeteri kadar katkı veremeyen ancak hocasından sürekli formayı kapmayı başaran Emenike'ye Başkan Aziz Yıldırım da kol kanat gerdi.

Gençlerbirliği maçı sonrası kendisine yakınlığı ile bilinen gazeteci Alaattin Metin'e değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “Sahada futbolcular oynamazsa hoca ne yapsın, Allah aşkına hocanın ne hatası var. O elinden geleni yaptı. Burada sahada görevini yapmayanlar konuşulmalı. Bir tek Emenike sahada bir şeyler yapmaya çalıştı, o da yalnız kaldı. Şampiyonluğa oynayan takımın böyle futbol oynamaya hakkı yok. Bizim futbolcularımıza, bu futbol yakışmadı, hoş da olmadı” ifadelerini kullandı.

KARTAL’A DESTEK

Teknik Direktör İsmail Kartal'ın da yenilgide fazla sorumluluğu bulunmadığını dile getiren Aziz Yıldırım şampiyonluk şanslarının hâlâ devam ettiğinin altını çizdi. Bu arada Yıldırım'ın Ankara dönüşü uçakta hiçbir oyuncusu ile konuşmadığı, tepkisini ve kızgınlığını bu şekilde ortaya koyduğu da öğrenildi. Sadece hocası ile sohbet eden Aziz Yıldırım, takımla ilgili görüşlerini paylaştı, Kartal ile fikir-alışverişinde bulundu.