SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem dünya sıralamasında 77. basamağa kadar çıkan ABD’li tenisçi Wayne Odesnik ikinci kez doping yaptığı gerekçesiyle tenisten 15 yıl men edildi.

ABD Anti Doping Ajansı (USADA) tarafından yapılan açıklamada, 29 yaşındaki tenisçinin yapılan kontrolünde kanında birçok doping içerikli yabancı maddeye rastlandığı ve ikinci kez doping kullandığı tespit edildiği için 15 yıl men edildiği belirtildi.

Dünya sıralamasında 267. sırada yer alan Odesnik ise kararın ardından yaptığı açıklamada, maddeleri bilerek kullanmadığını ve tenisten emekliye ayrıldığını ifade etti.

Büyüme hormonu kullanmaktan 2010’da 2 yıl ceza alan Odesnik’in durumu, sosyal medyada da ses getirdi.

İngiliz tenisçi Andy Murray, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Güle güle Wayne… Çok şükür kurtulduk” ifadesini kullandı. ABD’li eski tenisçi Andy Roddick ise “İnsanları kandırırken adının yanında ABD bayrağının olmasından utanıyordum” değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerindeki en büyük çıkışı 2008’deki Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda üçüncü tura çıkarak elde eden Odesnik, 2009 yılında dünya sıralamasında 77’inciliğe kadar yükselmişti.

Yayınlanma Tarihi:23:11,