SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk medyasının ve spor tarihinin usta yazarlardan biri olan Hıncal Uluç, Sabah’ta yaptığı haftalık olarak gündem değerlendirmesinde birçok kişiye eleştirilerde bulundu.

Uluç; Hamza Hamzaoğlu, Şansal Büyüka ve Abdurrahim Albayrak’ı çok sert ifadelerle eleştirdi.

“BENİM TERBİYEM MÜSAADE ETMİYOR”

Hıncal Uluç, ilk olarak Hamzaoğlu için, “Türkçe’de ‘Pişmiş aşa soğuk su katmak’ diye bir laf vardır. Hamza Hoca pişmiş aşa soğuk su katmadı, pişmiş aşa neyi kattığını söylemeye benim terbiyem müsaade etmiyor. Ama bu yazıyı okuyanlar anlayacaklardır ne kattığını! Herkes gördü zaten. Dünyanın hiçbir hocası böylesine bir intihar hamlesi yapamaz.” dedi.

“ŞANSAL SAVUNUYOR ÇÜNKÜ F.BAHÇE…”

Hıncal Uluç, Şansal Büyüka’yı Fenerbahçe şampiyon olsun istiyor iddiasıyla yorumlarını eleştirerek şu ifadeleri kullandı; “Şansal baştan beri Hamza Hoca’yı savunuyor ‘Hadi Yasin’i yanlış çıkardı ama öbür 10 tane Galatasaraylı ne yaptı?’ diye. Çünkü istiyor ki Hamza devam etsin. Hamza devam etsin ki Fenerbahçe şampiyon olsun. Orada durdurdu; ‘Hamza Hoca ne yapsın?’ Cevap; ‘Hamza Hoca istifa etsin!'”

“ABDURRAHİM’E BİRİ SÖYLETİYOR BUNLARI”

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abrurahim Albayrak’ı birilerinin yönlendirdiğini ve söylemeyeceği sözleri söylediğini belirten Hıncal Uluç, “Abdurrahim de futboldan anlamaz. Birileri Abdurrahim Albayrak’a fısıldıyor, Abdurrahim de Hamza Hamzaoğlu’na emir veriyor. Yani Abdurrahim Albayrak Galatasaray’ın 15 tane futbolcusu kadroda değil kenarda dururken bir tek Gökhan’ın adını söyleyerek ‘Yattığı yerden para kazanıyor’ demesi dünyanın en büyük ayıbı. Bunu Abdurrahim söylemez. Abdurrahim bir Galatasaraylı için kafasını kessen kötü bir laf söylemez. Ben bu kadar eleştiriyorum benim hakkımda kötü bir laf söylemez. Ben Abdurrahim Albayrak’ı kendim kadar tanıyorum. Abdurrahim’e biri söyletiyor bunları. ‘Gökhan’ı kötüle’, ‘başüstüne.’ ‘Yasin oynamasın’, ‘Başüstüne.’ O da Hamza’ya Hamza da ‘Başüstüne.’ Akhisar’daki Hamza değil bu Hamza. Bu Hamza sanal bir Hamza.” dedi.