SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor’da yüzler gülüyor

Haftayı Trabzonspor galibiyeti ile kapatan ve hafta sonu Mersin İdman Yurdu ile karşılaşacak olan Gaziantepspor çalışmalara keyifli başladı.

Güncellenme: 21:08, 18/03/2015
Gaziantepspor’da yüzler gülüyor

Kendi saha ve seyircisi önünde Trabzonspor’u 2-0 ile geçerek moral bulan Gaziantepspor’da gözler hafta sonu yapılacak Mersin İdman Yurdu maçına çevrildi.

Mersin deplasmanı öncesi çalışmalara Celal Doğan Tesisleri’nde başlayan kırmızı-siyahlı oyuncular, öğleden sonra yaptıkları antrenman öncesi Türk bayrağı açarak şehitleri andı. Trabzonspor galibiyeti ile iç sahada galibiyet hasretine son verdiklerini anlatan Gaziantepsporlu futbolculardan Mustafa Durak, “Mersin maçından da puan ya da puanlar almak istiyoruz” dedi.

Kırmızı-siyahlı ekibin yabancı oyuncularından Arokoyo ise mücadele gücü yüksek olan Trabzon karşısında 3 puan kazandıkları için mutlu olduklarını ifade edip, Mersin deplasmanında da aynı performansı sergileyerek galibiyeti hedeflediklerini kaydetti.

“HEDEFİMİZ İLK 7”

Gaziantepspor teknik direktörü Okan Buruk ise Trabzon galibiyeti ile ligin alt sıralarından uzaklaştıklarını ve yeni hedeflerinin sıralamada ilk 7 içerisine girmek olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Trabzon, son haftalarda aldığı galibiyetler ve formu ile dikkat çekiyordu. Böyle bir takımı yenmek bizim açımızdan çok önemliydi. Puanımızı 31’e yükseltmek ve alt taraftan uzaklaşmak çok önemliydi. Bunları başardık. Fakat lig devam ediyor. Cumartesi yeni bir maç var. Yine iyi bir takımla oynayacağız. Mersin, çok ciddiye almamız gereken, özellikle kendi sahasında ofansif anlamda etkili bir takım. İlk yediye ulaşma anlamında Mersin İdmanyurdu maçı bizim için önemli. Bu deplasmandan puan veya puanlar almalıyız.”