SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal, Beşiktaş karşısında orta sahadaki üstünlüğü ele almak için fizik gücü yüksek oyuncuları tercih edecek. Bu nedenle Diego’nin kulübeye dönmesi ve Raul Meireles’in ilk 11’deki yerini alması bekleniyor.

Sarı-Lacivertliler'in genç çalıştırıcısı, Beşiktaş karşısında orta sahada üstünlüğü ele geçirmeyi galibiyetin anahtarı olarak görüyor. Galatasaray derbisinde rakibin üstüne kanatlardan giden ve sonunda istediğini alan İsmail Kartal, bu kez orta sahayı kuvvetli tutacak. Bu nedenle fizik gücü daha üstün olan Raul Meireles'in ilk 11'e dönmesine kesin gözüyle bakılıyor. Portekizli oyuncunun takıma girmesi, Diego Ribas'a kulübe yolunun gözükmesi anlamına gelecek.

İsmail Kartal, orta sahada yoğun presle Beşiktaş'ı durdurup oyunun kontrolününü 90 dakika boyunca Sarı-Lacivertliler'de kalmasını sağlamak istiyor. Kartal'ın derbide fizik gücüne önem vermesinin bir diğen nedeni de Siyah-Beyazlılar'ın Perşembe günü Club Brugge ile oynayacağı maç nedeniyle Şükrü Saracoğlu'na yorgun gelmesini beklemesi. Başarılı teknik adam, rakibin bu yorgunluğunu güçlü orta sahayla avantaja çevirip 3 puana uzanmayı planlıyor.

Fanatik