SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu yılki Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, 30-31 Mayıs’ta Mersin’de yapılacak.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yazılı açıklamasına göre, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) yönetim kurulunun kararı uyarınca, Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde gerçekleştirecek şampiyonaya 10 ülkedeki 15 kulüpten 350 sporcu katılacak. Türkiye’yi, kadınlarda Fenerbahçe, erkeklerde ise ENKA Spor Kulübü temsil edecek.

Açıklamada, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Koordinatörü Yasemin Bakıcı, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) Teknik Delegesi Antonio Costa, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) Proje Şefi Vadim Nigmatov ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı Ar-Ge Organizasyon Sorumlusu Suat Özdal ve Fenerbahçe Spor Kulübü Atletizm Şube Kaptanı Gürsel Özyurt’un katıldığı toplantı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, 2016 Avrupa 10 Bin Metre Kupası ile 2016 ve 2017 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası organizasyonlarının Mersin’de, 2015 Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu müsabakalarının ise İstanbul’da yapılacağı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:17:52,