SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da hayal kırıklığı

Sezonun ikinci yarısında çıktığı 7 maçta yenilgi almayan ve üst sıralar için umutlanan Trabzonspor'da büyük hayal kırıklığı yaşanıyor.

Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'nden elendikten sonra tek hedefi Avrupa kupalarına katılmak olarak kalan Trabzonspor'da, bu hedef doğrultusundaki en önemli maçlardan biri olan Gaziantepspor karşılaşmasında ortaya konulan etkisiz futbolun nedenleri tartışılıyor.
Yönetim kanadının 'ruhsuz' futbol oynamakla suçladığı bordo - mavili oyuncuların Gaziantepspor karşısındaki etkisiz performansı büyük eleştiri aldı. Özellikle takıma beklenen katkıyı veremeyen Erkan Zengin, Gaziantepspor karşısında kaleye şut dahi atamayan Oscar Cardozo gibi oyuncular eleştirilerden en büyük payı alırken, haftalardır takımı sırtlayan Mehmet Ekici'nin de gününde olmaması yenilginin sebebi olarak gösterildi.
Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında 5-1 kazanan kadroyu bozmadan Gaziantepspor maçına çıkan Teknik Direktör Ersun Yanal da, oyuncuların isteksizliği karşısında adeta şaşkına döndü. Kazanma arzusundan böylesine uzak bir futbol beklemediğini dile getiren tecrübeli teknik adam, "Gaziantepspor maçında kazanma arzusundaki eksikliği oturup oyuncularımızla tartışmamız gerekiyor. Onlarla iletişim halinde olup neler olup bittiğini öğrenmemiz gerek.
Bakacağız ve öğreneceğiz. Oturup konuşacağız, olmuyorsa elimizdeki kadroda olabilecek oyuncuları değerlendirip önümüze bakacağız. Bundan sonraki dönemde de Trabzonspor bu tür maçları üst üste oynayan bir kadroyla çıkacak ve kadroda istikrarlı oynayacak futbolcularla devam edeceğiz" dedi.
Trabzonspor'un Gaziantepspor karşısındaki kötü futboluna yerel gazetelerden de büyük tepki geldi. Kuzey Ekspres Gazetesi, "Hayalet gibi.. Bir varmış bir yokmuş. Geçen hafta farklı kazanan Trabzonspor Gaziantepspor karşısında adeta döküldü. Utanç.. Ligin en kötü futbol oynayan ekibine 2-0 yenildik" ifadeleriyle maçı okuyucularına duyurdu.
Günebakış Gazetesi, "Zirve hayalleri artık Yanal oldu. Gaziantep'te zirve umutlarına ağır bir darbe yedik", Son Nokta Gazetesi, "Gazi Trabzon. Bir varmış bir yokmuş.. Masal gibi Fırtına", Karadeniz Gazetesi, "Kendimizi kandırmayalım. Bu futbolla Avrupa Hayal"