SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polise saldıran futbolculara ceza!

Kadın polis memuruna saldırdıkları iddia edilen futbolculardan biri bu sezon forma giyemeyecek, diğer iki futbolcu ise birer ay sahalardan uzak kalacak

Güncellenme: 19:54, 17/03/2015
Polise saldıran futbolculara ceza!

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Ajax, geçen hafta Amsterdam'da bir kadın polise şiddet uyguladıkları iddiasıyla gözaltına alınan genç takımında oynayan üç futbolcusuna çeşitli cezalar verdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, savcılığın mahkemeye çıkmasına karar verdiği futbolcu, Ajax’ta bu sezon forma giyemeyecek ve para cezası uygulanacak. Ayrıca psikolojik yardım alması sağlanacak.

Olayın ardından serbest bırakılan diğer iki futbolcu ise birer ay sahalardan uzak kalacak. İki hafta boyunca takımdan ayrı antrenman yapacak 3 futbolcu da kulüpten özür dileyecek.

Amsterdam’da 12 Mart’ta meydana gelen olayda bir polis memuru saldırıya uğramış, üç futbolcu gözaltına alınmıştı. Savcılık, zanlılardan birisini mahkemeye çıkartırken diğer ikisini serbest bırakmıştı. Ajax yönetimi, A1 takımında forma giyen ikisi 18, biri 19 yaşındaki futbolcuların geçici kadro dışı bırakıldığını açıklamış, olaya hükümet yetkilileri de tepki göstermişti.

Hollanda medyası, isimleri açıklanmayan futbolcuların Ajax'ın A1 takımda oynayan Zakaria El A., Ashraf El M. ve Samet B. olduğunu ileri sürmüştü.