SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Juventus, gelecek yıl transfer sezonunun en gözde isimlerinden biri olaması beklenen Paul Pogba’yı satmayı düşünmüyor.

Adı Paris Saint Germain başta olmak üzere Chelsea, Manchester United, Arsenal, Manchester City, Barcelona ve Real Madrid ile anılan yıldız futbolcu hakkında açıklama yapan Juventus Sportif Direktörü Giuseppe Marotta, Pogba’yı kesinlikle satmayacaklarını söyledi.

Transfer haberlerini basından takip ettiğini belirten Marotta, konu ile ilgili “Pogba’ya 70-80 milyon Euro ödemeye hazır kulüpler var. Birçok takımın kendisine talip olduğunu biliyoruz. Ancak biz yapılacak teklifleri kabul etmeyi düşünmüyoruz. Dünya futbolunda söz sahibi olabilmek için Pogba gibi yıldızlara ihtiyacımız var” değerlendirmesinde bulundu.

İngiliz basını, bugün çıkan haberlerde Chelsea ve Arsenal’in Pogba için 58 milyon pound ödemeye hazır olduğunu yazmıştı.

Manchester United’dan 2012 yılında bedelsiz olarak Juventus’a katılan Pogba, sergilediği performans ile dünyanın en iyi orta saha oyuncularından biri olmayı başardı. Piyasa değeri 50 milyon Euro olan Fransız yıldız, bu sezon çıktığı 33 maçta 9 gol atarken, 6 da asist yapmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi:13:33,