SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Paris Saint Germain’in İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic’in, takımının Bordeaux’ya 3-2 yenildiği maçtan sonra yaptığı açıklamalar politikacılardan sert tepki aldı.

Karşılaşmanın ardından “Artık uyanın… Biz amatör değiliz. 15 yıldır futbol oynuyorum ve bu b…ktan ülkede henüz iyi bir hakemle karşılaşmadım. Fransa, Paris Saint Germain gibi bir kulübü hak etmiyor” diyen Ibrahimovic, politikacıların hedefi oldu.

Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, İsveçli yıldıza “Fransa’nın b…ktan bir ülke olduğunu düşünenler ülkeyi terk edebilirler. Çözüm bu kadar basit. Yapabilecekleri tek şey bu” diyerek tepkisini dile getirdi.

Le Pen’in ardından bir diğer tepki de Fransa Spor Bakanı’ndan geldi. Patrick Kanner, Twitter hesabından yaptığı “Ibrahimovic’in hakeme tepkisini, kendisine kucak açmış olan Fransa’yı aşağılayarak göstermesi doğru değil. Özür dilemeli” şeklindeki paylaşımla golcü futbolcuyu eleştirdi.

Ibrahimovic’in açıklamalarına son tepki Sosyalist Parti lideri Jerome Guedj’den geldi. Isveçli yıldızın açıklamalarını doğru bulmadığını söyleyen Guedj “Çenesini kapatıp futbol oynamalı. Sessiz kalamıyorsa, en azından bu ülkeye ve futbol seyircilerine biraz saygılı olmalı” diyerek tepkisini dile getirdi.

Politikacılardan gelen tepkinin ardından geri adım atmak zorunda kalan Ibrahimovic şunları söyledi:

“Amacım Fransa ya da Fransızları hedef almak değildi. Sadece futbol hakkında konuştum ve hakemi eleştirdim. Maçı kaybetmeyi kabullenebilirim ama hakemin kuralları uygulamasını kabul edemem. Bu ilk kez olmuyor ve bu durumdan sıkılmaya başladım. Eğer açıklamalarımdan alınan ya da yanlış anlayan birileri olduysa özür dilerim.”

 

Yayınlanma Tarihi:11:18,