SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkent deplasmanında ikinci yarıda oyundan alınan ve Teknik Direktör İsmail Kartal'a bu kararından dolayı büyük tepki gösteren Diego Ribas maç sonu hocasıyla özel bir görüşme yaptı.

Hareketinin doğru olmadığını belirten Brezilyalı yıldız, “Kariyerimin en kötü ve en etkisiz dönemini geçiriyorum. Bu da benim moralimi bozuyor. Çok iyi çalışıyorum. Çok şey yapmak istiyorum ama etkisiz olunca bu durumdan etkileniyorum” ifadelerini kullandı ve Kartal'dan özür diledi.

Kartal da Diego'ya futbolun içinde bu tip durumların olabileceğini ve maç sonu tepkisini sorun etmediğini söyledi, “Kendini toparla. Sana ihtiyacımız var” dedi.

DİBE ÇÖKTÜ

Sezon başında büyük umutlarla gelen ancak beklentileri karşılayamayan Brezilyalı kariyer anlamında dibe çöktü. Hem Brezilya hem de Avrupa kariyerinde daha önce bu kadar sıkıntılı bir süreç geçirmeyen Diego, istatistikleriyle sınıfta kaldı.

Bu sezon 18 lig karşılaşmasında forma giyen başarılı futbolcu, sadece 3 asist yapabilirken rakip fileleri sarsamadı. İlk kez böyle suskun kalan 30 yaşındaki futbolcu ayrıca bu döneme kadar 23 şut denemesi yaptı ama hiçbirinde aradığı golü bulamadı.

Bu yönüyle ligin en pasif oyuncusu olan Diego Ribas düzenli forma şansı da bulamadı. Güney Amerikalı yıldız yalnızca 3 karşılaşmada 90 dakikayı tamamlayabildi.

Diego ile İsmail Kartal arasındaki gerilim maç sonunda tatlıya bağlandı. Brezilyalı oyuncu yaptığının yanlış olduğunu söyledi.

Milliyet