SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Ligi’nde geçen hafta Adanaspor’u deplasmanda 1-0 yenerek düşme hattından çıkan Bucaspor, bu hafta oynayacağı Antalyaspor randevusuna kilitlenirken son 2 maçını kaybettiği Arena’da bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor.

Son 3 deplasman karşılaşmasını kaybetmediklerini, ancak evlerinde Albimo Alanyaspor ve Kayserispor’a yenildiklerini ifade eden teknik direktör Mustafa Bahadır, “Daha önce dış sahada galip gelemezken şimdi ise sahamızda kazanamıyoruz. Kümede kalma yolunda en büyük kozumuz olan stadımızın avantajını kullanamadık. Antalyaspor maçıyla bu kabusa son vereceğiz” dedi.

Adanaspor galibiyetinin abartılmaması gerektiğine değinen Mustafa Bahadır, “Adana’dan sadece 3 puan aldık, kümede kalışımızı ilan etmedik. Kimse ciddiyeti elden bırakmadan işine bakacak” dedi. Son 3 haftadır yaptığı sürrpriz kadro tercihlerini Antalyasor karşısında da sürdüreceğini belirten Mustafa Bahadır, şöyle konuştu:

“Ben idman ve maç performansına göre kadro kuruyorum. Her hafta taşları yerinden oynatmak, risk olarak değerlendirilebilir. Ancak aldığımız sonuçlar beni umutlandırıyor. Antalyaspor mücadelesinde önce savunmayı düşünen bir kadroyla mücüdele etmeyi planlıyorum.”

ERKAN TAŞKIRAN SAKAT

Bucaspor’da geçen hafta Adanaspor maçının 18 kişilik kadrosuna alınmayan sol kanat Erkan Taşkıran’ın sol iç yan bağlarından sakatlandığı açıklandı. Teknik direktör Mustafa Bahadır, tecrübeli futbolcunun doktor kontrolünde antrenmana çıktığını belirterek, “Durumu netlik kazanmadı. Antalyaspor karşılaşmasında oynayıp oynamayacağı belirsiz” dedi.