SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor'u Ankara'da 5-1 gibi farklı bir skorla yenerek beklenen patlamayı gerçekleştiren Beşiktaş'ta maç sonrası futbolcuların büyük bölümü 4-4-2 sisteminin tam isabet olduğu yönünde fikir birliğine vardı.

Daha önce çift forvetle çıktıkları maçlarda da baskılı futbol oynadıklarına vurgu yapan siyah-beyazlı oyuncuların soyunma odasında, “Keşke hocamız her maçta çift forvet oynatsa. Bu sistem bize çok uygun. Tabii ki derbiler gibi büyük maçlarda çift forvetle oynamak kolay değil ancak diğer karşılaşmalarda 4-4-2 sistemiyle sahaya çıkarsak sonuca daha kolay ulaşırız” diye konuştukları ifade edildi.

Bu sistemde kanatların çok iyi çalıştığını dile getiren Beşiktaşlı futbolcuların, “Club Brugge maçında bile rahatlıkla çift forvet oynayabiliriz. İki forvet ileride pres yaptığı zaman geridekiler de rahat nefes alabiliyor. Hem Brugge uzun toplarla oynuyor. İleride kurulacak baskı bu uzun topları engelleyebilir. Ligde kalan maçlarımızın çoğunda da çift forvet oynarsak daha rahat galip geliriz” yorumunu yaptıkları aktarıldı.

‘BAŞARI TAKIMIN’

Bu arada Kayseri Erciyesspor maçından sonra hem galibiyeti kutlayan hem de maç değerlendirmesi yapan oyuncuların, takımın başarısını ön plana çıkardıkları belirtildi.

Siyah-beyazlıların, “Bu maçta takım halinde çok iyi oynadık. Herkes görevini yerine getirdi ve zorlanmadan kazandık. Brugge maçını da takım halinde iyi futbol oynayarak kazanacağız” diyerek, zafer için kenetlendikleri vurgulandı.

Demba Ba-Mustafa Pektemek ikilisi Kayseri Erciyes karşısındaki 5-1'lik galibiyette başrolü oynadı.

Milliyet