SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’a küfrün bedeli ağır oldu!

6222 tam anlamıyla kullanılmaya başlandı! F.Bahçe-G.Saray derbisinden sonra basketbolda da iki Beşiktaş taraftarı Ergin Ataman'a ettikleri küfür nedeniyle 1 yıl boyunca men cezası aldı.

Güncellenme: 10:31, 17/03/2015
Ataman’a küfrün bedeli ağır oldu!

SEMİH KALKAN / AMKSPOR.COM

Beşiktaş Integral Forex ile Galatasaray Liv Hospital, Türkiye Basketbol Ligi’nin 22. haftasında kozlarını paylaştı.

Sarı-kırmızılı takım Ergin Ataman’ın önderliğinde dar bir rotasyon ile derbiden 1 sayılık farkla 65-64 galip ayrılırken, maça sakatlıklar ve kötü tezahüratlar damga vurdu.

ATAMAN’DAN KUPALI YANIT 

Beşiktaş’ın eski hocası ve bir sezonda 3 kupa kaldıran Ataman’a tribünden edilen küfürler, gerek diğer taraftarlar gerekse salonda çalınan müzik ile engellenmeye çalışıldı.

Ancak spor programlarında 6222 olarak bilinen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereği, Beşiktaşlı iki taraftar ceza aldı.

1 YIL TÜM MÜSABAKALARDAN MEN!

Galatasaray Liv Hospital bench’ine yakın pota arkası tribününde oturan iki siyah-beyazlı taraftar, salonda Ergin Ataman’a yapılan toplu tezahüratın ardından maçın devre arasında polis tarafından karakola götürüldü ve haklarında 6222’den şikayette bulunuldu.

Beşiktaşlı taraftarlar, Ataman’a yaptıkları tezahürat nedeniyle 1 yıl boyunca tüm spor müsabakalarından men cezası ve Beşiktaş’ın basketbol maçlarının olduğu gün karakola imza atma cezası aldı.

FUTBOLDA DA MEN GELMİŞTİ!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yan hakem Bahattin Duran’a para atan taraftar da belirlenerek, 1 yıl boyunca tüm spor müsabakalarından men cezası almıştı.