SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tebrikler Gençler

16 Mart 2015

FENERBAHÇE, şampiyonluk yolunda olmazsa olmaz 3 puan hedefiyle çıktığı Gençlerbirliği deplasmanında istediğini alamadı. Karşılaşmanın ilk yarısının ortalarına kadar hızlı isabetli paslarla rakip kaleye gitmek isteyen sarı-lacivertliler bunda başarılı olamadılar. Özellikle Sow'un olduğu bölgeyi araya atılan paslarla kullanmak istediler. Ancak kurdukları baskıda neticeye ulaşamadılar.

GENÇLERBİRLİĞİ, savunma ağırlık oynayıp hızlı hücumlarla ve uzaktan şutlarla etkili olmak istedi. Bunların birinde de başarılı oldu ve Petrovic'in muhteşem şutuyla golü buldu. İkinci yarıda İsmail Kartal bazı hamleler yaptı. Diego'nun çıkışı erkendi. Brezilyalı yıldızın sahada kalması gerekirdi. Alper, hücum hattından biriyle değişmeliydi. Herşeye rağmen Alper'in oyuna girişi takımın hücum yönünü biraz daha artırdı. Sarı-lacivertliler ikinci yarıda golü de buldu ancak alışık olduğumuz görüntüden uzaktı. Özellikle savunmada yapılan hatalarla kalesinde önemli tehlikeler atlattılar.

MESUT Bakkal'ın öğrencileri rakip kalede yakaladıkları net gol pozisyonlarını değerlendiremeyince “Atamayana atarlar” kuralı işledi ve Fenerbahçe golü buldu. Caner sol kanattan ceza sahasına iyi toplar kesti. Alves savunmada çok ağır kaldı. Egemen'in de sakatlanıp çıkması, Kartal'ın oyun planlarını etkiledi. Maçta en çok dikkatimi çeken şeylerden biri de Gençlerbirliği kalecisi Ramazan'ın yaptığı hatalardı. İlk topu elinden kaçırdıktan sonra hiçbir topu kontrol edemedi. Bir kaleci bu kadar mı kendine güvensiz olur.

FENERBAHÇE, ikinci gol için yüklenirken kalesinde golü gördü. Son dakikalarda El Kabir'in attığı gol sadece Gençlerbirliği'ne galibiyeti getirmedi, ligin gidişatını da değiştirecek nitelikteydi.

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN hocası Mesut Bakkal göreve geldiğinden beri kaybetmedi. 4 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik elde etti. Helal olsun Mesut hocaya. Daha önce 2 hoca değiştirmiş bir takımı alıp nerelere getirdi.

19 MAYIS Stadı'nın zemini çok kötüydü. Futbolcular topu kontrol etmekte zorlandı. Ankara gibi bir şehre bu stat da zemin de yakışmıyor. Ankara, çok daha modern bir stadı hak ediyor.

HAKEM Halis Özkahya, bir iki faul kararı dışında genelde başarılıydı. Caner'in lehine verdiği çok basit bir faul kararı vardı. Bu kadar kolay düdük çalmamalıydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek