SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-0 mağlup oldukları Gazianptespor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Yanal, ““İki takımın da oynama arzusu çok kısırdı bana göre. Kazanma arzusunu da ortaya koyamayınca maalesef böyle bir sonuca katlanmak zorunda kaldık. Rakip ne yaptı? Rakibin de 3-4 şutu var ama bunlar pozisyon olan şut değil” ifadelerini kullandı.

Antep’in daha arzulu olduğunu söyleyen tecrübeli hoca, “Bugün her iki takımda ikinci topları oynayıp, kargaşa içinde pozisyon üretmeye çalıştı. Rakip en azından ikili mücadeleleri kazanma arzusunu ortaya koyup bize üstünlük sağladığını düşünüyorum. Biz ise oyunu çevirebilecek hiçbir hamlede bulunamadık” dedi.

Skoru hak ettiklerini dile getiren Yanal, “Oyun içinde planlamadığımız bir değişiklik yaptık. Ardından oyuna müdahale edebileceğimiz fazla bir detay kalmadı. Çünkü oyuncuların birçoğunu değiştirmemiz gerekiyordu. Maalesef bugün bu skoru haketmiş olduk” şeklinde konuştu.

BASIN TOPLANTISI!

Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada her iki takımın da futbolun içerisinde yer alan aksiyonları üretmekte zorlandığını söyledi. Hem ofansif hem de defansif olarak iyi bir oyun ortaya koyamadıklarını ifade eden Yanal, “Bugün özellikle ikinci toplarda oldukça zaafımız ortaya çıktı. Rakibe bu konuda oldukça avantaj verdik” dedi.

Karşılaşmanın her iki taraf için de kısır geçtiğini dile getiren Yanal, şunları kaydetti:

“Trabzonspor’un oyunda kazanma arzusunu ortaya koyamaması bugünkü mağlubiyetin tek nedeni. Bu tavır ve bu iştah hiçbir zaman galibiyeti getirmeye yetmez. Kazanmak için önce kazanma arzusunu ortaya koymak lazım ama biz bugün bunu ortaya koyamadık.”

“Bu maç, arayı kapatmak veya puanları yaklaştırmak için şanstı. Bu şansı ertelemiş olduk” diyen Yanal, maçtaki kazanma arzularının eksik olmasındaki nedenle ilgili bir soruyu da şöyle yanıtladı:

“Geçen haftaki kazanma arzusu bizi oldukça motive etmişti ama bugünkü kazanma arzusu eksikliğini oturup oyuncularla tartışmamız gerekiyor. Nedenini onlarla iletişim kurup, konuştuktan sonra değerlendirebileceğiz. Bakıp, öğreneceğiz. Her şeyi değerlendireceğiz. Olmuyorsa elimizdeki oyuncularla, olabilecek oyuncularla önümüze bakacağız. Kadroda istikrarlı şekilde oynayacak isimlerle oynayacağız.”

Yayınlanma Tarihi:22:50,