SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, bu sene de şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, “İki gün önce Olimpiakos ile oynadık. Bu akşam daha az süre alan oyuncularıma şans vermeye çalıştım ancak onlardan gerekli katkıyı alamadık. Maça çok kötü başladık. Rotasyona gittik. Her zaman süre alan oyuncularım yine çok süre almak durumunda kaldı. Bu şekilde gidersek ileride zorlanacağız. Herkesin katkıda bulunması gerekiyor. Oyuncularım bunu anlamalı. Motivasyonları hiç iyi değildi. Oyuncularımın bunu düşünmesi lazım, takımıma nasıl yardımcı olabilirim diye. Rakibin 12 sayı öne geçmesi ve hiç faul yapmamamız kabul edilemez” dedi.

Zorlu bir dönemde olduklarını belirten Obradovic, “Şimdi takıma 1,5 gün ara vereceğim ve sonrasında Milano maçından önce bazı şeyleri düzeltmek için çok çalışacağız. Üç tane sakat oyuncumuz var; Luka, Kenan ve Berk. O yüzden bu dönem bizim için önemli” ifadelerine değindi.

Taraftarlara verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Obradovic, “Taraftarlarımıza da bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Aynen geçen sene olduğu gibi bu sene de şampiyonluğu hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Oğuz Savaş: “Kazandık ve mutluyuz”

Oğuz Savaş ise, “Öncelikle rakibi tebrik ederim. Onlar da sezon başından bu yana değişim geçirdiler ve iyi reaksiyon gösterdiler. Sonrasında bu geç saatte buraya kadar gelip bizi destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karşılaşmayı değerlendiren Oğuz, “Maça çok kötü başladık. İBB bunu değerlendirip öne geçti. Devre sonunda rakibimizi yakaladık ama 3. çeyreğe yine kötü başladık. İki gün önce bir maç oynayıp bu maçları oynamak kolay değil. Ancak bu tip maçları kazanabilmemiz gerekiyor. Kazandık ve mutluyuz. Bu maçı geride bırakıp önümüzdeki Euroleague maçına bakacağız” dedi.