SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu forvetlerle zirve hayal

SÜPER Lig'de son yılların en büyük şampiyonluk çekişmesi yaşanıyor. Neredeyse iki haftada bir lider değişiyor. En az hata yapan takım sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyecek.

İKİ hafta öncesine kadar senin 4 puan önündeki G.Saray 5 puan kaybetmiş. Yani G.Birliği'ni yensen, rakibinin 1 puan önüne geçeceksin. Haftaya Beşiktaş derbin var. Ankara'dan 3 puanla dönüp derbiyi de kazansan lider olacaksın. Derbileri bitireceksin, rakiplerin birbirleriyle oynayacak. Yani rüzgarı arkana alacaksın, önün açılacak.

KADRO kalitesi ve tecrübesine bakıldığında Fenerbahçe bir adım önde gibi görünüyor ama sarı-lacivertliler bu özelliklerini sahaya yansıtmayı bir türlü başaramıyor.

FENERBAHÇE'NİN  kanatlarını başkent ekibi iyi kapatınca sarı-lacivertliler pozisyon üretmekte zorlandı. Diego ile Emre topu alıyorlar, araya kaçan forvet yok. Takım kontraya çıkıyor, Emenike, Diego'ya topu atıp boşa çıkacağına, 3 rakibinin arasına dalıyor. Sorumluluk alması gereken Kuyt sahada geziyor. Derbide gol attı diye bu kadar kötü oynamaya hakkı yok. Sow ortalarda görünmüyor. Emenike Allah‘a emanet. Diego'yu oyundan alması hataydı. Ayağa top top yapan tek oyuncu çıktı. Neden Kuyt sahada kalıyor da Diego çıkıyor?

EGEMEN sakatsa eden ilk 11 başlar? Elinde stoperin olmasa tamam da yapılan zorunlu değişiklikle bir hamle şansını ortadan kaldırdın.

İKİNCİ yarıda daha baskılı oynaması gereken Fenerbahçe eşitliği yakaladı ama kaçırdığı gollerle puan alamadı. Bu sonuçla derbi galibiyetinin neredeyse hiçbir değeri kalmadı. Sarı-lacivertliler önlerine sunulan fırsatları tepmeye devam ediyor.

KİMSE, “Baskılı oynadık, çok kaçırdık” bahanesinin arkasına sığınmasın. Fenerbahçe kadar G.Birliği de net fırsatlar harcadı. Forvetlerin bu formsuzluğuyla Fenerbahçe'nin şampiyon olması hayal. Şimdi Beşiktaş derbisi var. Kazansa bile lider olamıyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın artık devreye girip takımın toparlanması için tedbir alması gerekiyor. Yoksa şampiyonluk treni kaçabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek