SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde Torku Konyaspor, sahasında Muratbey Uşak Sportif’i 89-86 yendi.

Müsabakaya etkili başlayan ekip Muratbey Uşak Sportif, Zupan ve Jelinek ile skorda 5-0’lık üstünlük sağladı. Daha sonra toparlanan Torku Konyaspor, Williams, Guinn ve Ogün ile sayılar üretti. Fells, Buckner, Zupan ve Warren ile sayı bulan konuk ekip, farkı 8 sayıya (16-24) çıkardı. Oyuna dahil olan Warrick ile pota altında etkinliğini artıran Torku Konyaspor, Bremer, Rasic ile farkı kapattı ve ilk periyotu 25-24 önde kapattı.

İkinci periyoda De Vries ve Warrick’ın sayılarıyla başlayan Torku Konyaspor, defansta da sert savunma uygulamaya başladı. Hücumdan eli boş dönen konuk ekip, Hakan ile sayı bulsa da Torku Konyaspor De Vries’ın 3 sayılık atışı ve Warrick’in serbest atışlarından bulduğu sayılarla skoru 34-26’ya getirdi. Pota altında savunma ribauntlarında başarılı olan Torku Konyaspor Williams, Bremer ve Guinn’in sayılarıyla farkı 12 sayıya kadar çıkardı ve devreyi 47-37 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta aradaki farkı kapatmaya çalışan Muratbey Uşak Sportif’e Williams ve Bremer ile izin vermeyen Torku Konyaspor, De Vries ve Warrick’in sayılarla etkili oyununu sürdürdü. Torku Konyaspor, üçüncü periyodun 7. dakikasını 63-55 önde geçti. Bu dakikalarda Williams ile pota altında etkinliğini devam ettiren ev sahibi ekip, boyalı alanda Zupan ve Buckner’i durduramadı ve farkı 4 sayıya (65-61) indirdi. Periyodun son dakikaları karşılıklı sayılarla geçilirken, Torku Konyaspor üçüncü periyodu 69-65 önde bitirdi.

Final periyodunda Rasic ile hücumdaki etkinliğini sürdüren Konya ekibine Jelinek ile karşılık veren Muratbey Uşak Sportif, Fells ile dış atışlarda sayılar buldu. Konuk takım, Sertaç’ın sayılarıyla maçın bitimine 6.5 dakika kala 72-71 öne geçti. Pota altında Sertaç ve Fells’i durdurmaya çalışan Torku Konyaspor, hücumda Rasic ve De Vries ile etkili olmak istedi. Maçın bitimine 4 dakika 11 saniye kala rakibiyle ikili mücadeleye giren Zupan, sakatlanarak oyundan çıktı. Torku Konyaspor Rasic’in sayısıyla öne geçti: (75-74). Barış’ın sayısıyla geriye düşen Torku Konyaspor, De Vries’in üçlüğüyle aradaki farkı 3 sayıya (81-78) çıkardı. Son dakikalarda hücumda etkinliğini sürdüren ve seyirci desteğini arkasına alan Torku Konyaspor, maçı 89-86 kazandı.

TORKU KONYASPOR – MURATBEY UŞAK SPORTİF

Salon: Selçuklu Belediyesi Hakemler: Rüştü Nuran, Serkan Emlak, Alper Özgök

Torku Konyaspor: Bremer 9, Mesut Ademoğlu 6, De Vries 17, Ogün Sevinç 4, Williams 13, Warrick 10, Cihan Amasyalı 2, Rasic 22, Guinn 6 Muratbey Uşak Sportif: Warren 8, Zupan 9, Buckner 11, Fells 14, Jelinek 23, Orhan Haciyeva 2, Rahim Rızvanoğlu, Erdinç Balto, İsmail Hakan Demirel 10, Sertaç Şanlı 7, İbrahim Yıldırım 2, Uluğ Kaçaniku

1. periyot: 25-24 Devre: 47-37 3. periyot: 69-65

Yayınlanma Tarihi:19:13,