SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de sahasında Osmanlıspor’a 2-0 mağlup olan Orduspor’un teknik direktörü Hüseyin Özcan, “Skor olarak kaybetmemize rağmen oyun anlamında her gün bir şeyler kazanmaya devam ediyoruz” dedi.

Özcan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle bazı oyuncularının sabah yaptıkları kahvaltı ile maça çıktıklarını, iki oyuncularını ise il dışında sınava girdikleri için maç kadrosundan çıkarmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Maçın ertelenmesi veya saatinin değiştirilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını ancak kabul görmediğini ifade eden Özcan, “Bizi bugün bu şatlar altında maça çıkmak zorunda bırakanları tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

Bütün olumsuz şartlara rağmen sahada yer alan oyuncuların iyi mücadele ettiklerini anlatan Özcan, şöyle konuştu:

“Haftalardır skor olarak farklı mağlubiyetler alıyorduk. Bugün maçın hep içindeydik. İlk yarıda yakaladığımız pozisyonlar var. Belki o pozisyonları değerlendirebilseydik çok daha farklı olabilirdi. Ama oyunun genelinde mücadelemiz son derece yüksekti. Oyuncuları sahada aslan gibi mücadele ettikleri için tebrik ediyorum. Biz şunu iyi biliyoruz: Skor olarak kaybetmemize rağmen oyun anlamında her gün bir şeyler kazanmaya devam ediyoruz”

OSMANLISPOR CEPHESİ

Osmanlıspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise karşılaşmanın ilk yarsında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını dile getirdi.

İkinci yarı ise tempoyu artırarak rakibin üzerinde baskı kurduklarını belirten Tütüneker, “Yaptığımız baskının ardından iki gol bulduk. Ancak bugün sadece üç puan aldık. Geride daha on hafta önümüzde duruyor. Bizim de ilk ikiye girmek gibi bir hedefimiz var. Dolayısıyla yolumuza devam ediyoruz. Artık yapmamız gereken önümüzdeki haftalarda performansımızı biraz daha artırmak olmalı” değerlendirmesini yaptı.