SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet’e bunları yaptılar! Çocuğu…

Mehmet'in kıpırdamaması için askıyla bacağı havada tutuldu. Babasına çok düşkün olan Mehmethan, üstüne sıçramasın diye üst kata hapsedildi.

Güncellenme: 10:57, 15/03/2015
Mehmet’e bunları yaptılar! Çocuğu…

Galatasaray derbisinde sol dizinden sakatlanan Mehmet Topal’ın iç yan bağlarında darbeye bağlı ödem oluşmuş ve kanama meydana gelmişti.

Normalde bu tür bir sakatlığın geri dönüşü 10-15 günü buluyor. Fakat kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu önderliğindeki sağlık ekibi, Mehmet Topal’ davisi için çalışmaya derbi akşamı başladı. İlk gece Mehmet’e özel bir tedavi programı uygulandı, iğneler yapıldı.

Ödemin çabuk dağılması sağlandı. Buz tedavisi yapıldı. Pazartesiden itibaren Mehmet Topal, sabah erken saatlerde Samandıra’ya geldi ve sonraki siiın te- reçte de her gün tesiste kaldı.

SIRRI ALTER-G VE HAVUZ BİSİKLETİ

Takını antrenman yaparken, Mehmet sürekli olarak ödemin dağılması için bacağa özel çalışmalar yaptırdı. Kan dolaşımını artıracak yerçekimsiz yürüme bandı Alter-G ile yürümelerle ve kaslara yük bindirmeden havuz bisikletiyle ödemin dağılması sağlandı. Doktor Burak Kunduracıoğlu’nun özel karışım iğneleriyle bağların hasarının bir an önce tedavi edilmesi yoluna gidildi.

Mehmet Topal’dan beklenen cumartesi günü takıma katılmasıydı. Ama beklenenden daha hızlı iyileşip cuma günü takıma döndü. Mehmet Topal’m 10-15 günlük normal sürenin aksine 4 günde iyileşmesinde takdir edilecek asıl isimse Selda Topal oldu.

MEHMETHAN YAYGARA KOPARDI

Hayırseverliğiyle gönüllere taht kuran Mehmet’in eşi, tedavinin önemli bir parçası oldu. Selda Hanım, gece kalkıp Mehmet’in dizindeki buz değişikliklerini yaptı. Soğuk ve sıcak kompresleri takip etti. Babasına çok düşkün olan Mehmethan ise 4 günlük tedavi sürecinde evde hareket etmemesi gereken Mehmet Topal’dan uzak tutuldu. Mehmethan üst kattan aşağı indirilmedi, alt katta tedavi olan babasını görmesi engellendi. Evde tam bir yaygara çıktı. Diz bölgesindeki kan dolaşımının sağlanması için özel bir askıyla bacağı havada tutulan Mehmet Topal’ın tedavisi çok hızlandı. Tam bir eş-doktor iş birliğiyle mucize gerçekleşti.

Akşam