SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Ligi’nde Adanaspor’u deplasmanda tek golle yenen Bucaspor, 4 maç sonra hem kazandı, hem de düşme hattından sıyrılıp hayata döndü.

Basın Sözcüsü Sait Demir, sezonun en kritik maçlarından birine çıktıklarını belirtti, “Adanaspor randevusunu dönüm maçı olarak nitelendiriyorduk. Çok kritik bir galibiyet alarak ümitlendik. Bizim için futbol kalitesinden çok kazanmak önemli. Savunma anlamında diriydik. Golü bulduktan sonra rakibin baskısına direndik” dedi. Küme düşme korkusunu üzerlerinden attıklarını dile getiren Sait Demir, “Bazı kesimlerin kafasında tereddüt olabilir. Ancak bu takım kesinlikle ligde kalacak” diye konuştu.

Gelecek yıllarda taraftara şampiyonluk ya da play off coşkusu yaşatmayı çok istediklerini belirten Sait Demir, “Maalesef bu sezon böyle bir hedefimiz yok. Ancak gelecek yıl zirveye oynayacağız. Her şey çok farklı olacak” dedi.

Teknik direktör Mustafa Bahadır ise ligin bitimine 10 maç kaldığını, erken havaya girilmemesi gerektiğini vurgularken, “Bu galibiyetle yarış bitmedi. Tüm ciddiyetimizle çalışacağız” diye konuştu.