SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, istifa eden teknik direktörleri Shota Arveladze’nin devam etmek istemediğini söyledi.

Hasan Hilmi Öksüz, yaptığı açıklamada, dün deplasmanda 2-1 mağlup oldukları Torku Konyaspor maçından sonra Arveladze’nin istifa kararı aldığını hatırlatarak, “Shota hocamızın istifa ettiği doğrudur, devam etmek istemiyor. Bu konuyla ilgili yarın kendisiyle bir araya gelip, son kararımızı vereceğiz” dedi.

Yönetim olarak Arveladze’nin devam etmesi için ısrarcı olmaları yönünde bir girişimde bulunup bulunmayacaklarına ilişkin Öksüz, “Israrcı olacağımızı sanmıyorum. Çünkü istifa konusunda hocamız çok kararlı” ifadesini kullandı.

Öksüz, Arveladze’nin istifasının kabul edilmesi durumunda herhangi bir B planlarının şimdilik olmadığını aktardı. Öksüz, “Netice itibariyle bu takım çalışmalarına devam edecek. Haftaya sorunsuz bir şekilde Galatasaray maçına çıkabiliriz. Takımı, yeni hoca gelene kadar kimin çalıştıracağı yarın netleşir” diye konuştu.

-Torku Konyaspor maçındaki fair-play davranışı

Süper Lig’de dün oynanan karşılaşmanın 19. dakikasında, Babel’in sakatlanması üzerine Hasan Kabze’nin bıraktığı topu Kasımpaşalı Donk’un, kaleye göndererek takımını 1-0 öne geçirmesinin ardından lacivet-beyazlı futbolcuların fair-play davranışı ortaya koyarak rakiplerinin gol atmasına izin vermesine ilişkin de Öksüz, şunları kaydetti:

“Gerçekten ciddi bir olay ortaya çıktı. Buna karar veren Shota hocamız oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir hareket yaptı. Futbol tarihine önemli bir gelişme olarak geçti. Farklı bir şey ortaya çıksaydı ve tarafımızca gol yememiz kabul edilmeseydi hoş olmazdı. İçimize sindiremezdik. Kasımpaşa adına sevindirici bir olay oldu.”