SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde Pınar Karşıyaka, deplasmanda Türk Telekom’u 83-66 yendi.

Karşılaşmaya Johnson’un turnike basketiyle başlayan Türk Telekom’a misafir ekip Dixon’ın 3 sayılık basketiyle cevap verdi. Karşılıklı basketlerle geçen oyunun ilk 3 dakikası 8-8 sona erdi. Türk Telekom basket üretmek için pota altını tercih ederken, İzmir temsilcisi dış atışlarla sayı bulmaya çalıştı. Misafir ekibin Barış Hersek ve Strawberry ile bulduğu basketlere Türk Telekom, Roll ve Johnson ile karşılık verdi. İlk 5 dakikayı Pınar Karşıyaka 13-12 önde geçti. İlk periyot, iyi savunma yapan ve rakibinin boş hücumlarını değerlendiren Pınar Karşıyaka’nın 23-18 üstünlüğüyle bitti.

Türk Telekom 2. periyoda Volters’ın basketiyle başlarken, Pınar Karşıyaka, rakibine Erkan Veyseloğlu’nun 3, Cemal Nalga’nın da üst üste iki 2 sayılık basketiyle karşılık verdi. Mutlu Akpınar ve Johnson ile etktili olan Ankara temsilcisi, periyodun bitimine 6 dakika kala skoru 30-25’e getirdi. Ev sahibi ekibin Johnson, Roll, Volters ile bulduğu basketlere Strawberry ve Dixon ile karşılık veren Pınar Karşıyaka, soyunma odasına da 41-32 önde girdi.

Maçın ikinci yarısına Türk Telekom, Evren Büker ve Mc Cauley’in, Pınar Karşıyaka ise Diebler ve Erkan Veyseloğlu’nun basketleriyle başladı. Devrenin ilk 4 dakikası geride kalırken Pınar Karşıyaka, 3 sayı çizgisinin dışından ürettiği basketlerle skoru 55-37 lehine getirdi. Evren Büker, Barış Ermiş ve Roll ile farkı kapatmaya çalışan Türk Telekom’a Diebler, Palacios ve Cemal Nalga ile yanıt veren İzmir temsilcisi, son periyoda 67-53 önde giren taraf oldu.

Son periyodun ilk 5 dakikasında Türk Telekom sayı üretemezken, Pınar Karşıyaka, Yunus Emre Sonsırma, Cemal Nalga, Dixon ve Gabriel’in basketleriyle skoru 76-53’e getirdi. Ev sahip ekip bu periyottaki ilk basketini Roll ile bitime 4,40 dakika kala bulurken, Strawberry ve İnanç Koç ile basketler üreten İzmir temsilcisi karşılaşmayı 83-66 kazandı.

Salon: Ankara

Hakemler: Engin Kennerman, İsmail Aydın, Ergin Sarı

Türk Telekom: Evren Büker 14, Barış Ermiş 3, Johnson 12, Roll 15, Mc Cauley 7, Valters 5, Rakovic 2, Mutlu Akpınar 3, Ümit Sonkol, Pertev Öngüner 2, Murat Göktaş 3

Pınar Karşıyaka: Palacios 5, Barış Hersek 7, Strawberry 12, Dixon 11, Diebler 17, Erkan Veyseloğlu 7, Cemal Nalga 9, Gabriel 6, Soner Şentürk, Yunus Emre Sonsırma 3, İnanç Koç 6, Akif Egemen Güven

1. periyot: 18-23

Devre: 32-41

3. periyot: 53-67